Marten Liiv MK-etappidel Poolas

Eesti parim kiiruisutaja Marten Liiv võistles nädalavahetusel MK-võistluste neljandal etapil Poolas Tomaszów Mazowieckis. Laupäeval sai Marten Liiv oma põhialal 1000 m distantsil A-divisjonis kaheksanda koha ajaga 1.09,97. Võitis ameeriklane Jordan Stolz 1.08,64-ga. Järgnesid jaapanlane Ryota Kojima (1.09,73) ja hollandlane Hein Otterspeer (1.09,80).
MK-sarja kokkuvõttes on Liiv 124 punktiga 12. kohal. Juhib hiinlane Zhongyan Ning 181 punktiga.
Laupäeval startis Liiv Tomaszów Mazowieckis ka 500 m B-divisjoni sõidus, kus oli ajaga 35,67 26 sportlase seas neljas. Kolm esimest kindlustasid endale pühapäevaks koha A-divisjonis.
Pühapäevase võistluse lõpetas Liiv aga 500 m B-divisjonis kolmanda kohaga, aeg 35,50. Sellega tagas ta endale järgmiseks MK-etapiks koha A-divisjonis. MK-sarja üldarvestuses on Liiv 500 m distantsil 115 punktiga 24. kohal. Kiiruisutamise MK-sarjas tuleb nüüd paus ja sportlased hakkavad valmistuma Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad 5.–7. jaanuarini Hollandis Heerenveenis.