Marten Liiv lõpetas hooaja võiduga Minskis

Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv võitis laupäeval Minskis toimunud U23 MKvõistluste finaaletapil 1000 meetris esikoha ajaga 1.11,05. Sellega lõpetas sportlane ka tänavuse hooaja.


„Võistlusele läksin kindla favoriidina, paraku tegi võistlemise raskemaks vahetu haigestumine ning samuti polnud ma Kanadast tulles veel ajavahega harjunud. Seepärast otsustasin ka pühapäeval mitte võistelda,“ ütles Liiv Vooremaale.
Enda sõnul tuli talle see võistlus veidi ootamatult. „Kuna ma MMile peale ei saanud, siis sõitsin Kanadast Euroopasse ja siin pakuti võimalust teha kaasa karikavõistluste viimasel etapil. Varem oli kaks etappi toimunud, kus ma ei osalenud. Nii et üldarvestuses ma kohta ei saanud, kuid viimase etapi võitsin kindlalt. Konkurents oli hõre.“
Kodus olles hooajale tagasi vaadates ütles Liiv, et selle algus oli kehva, kuid detsembrist leidis ta siiski õige hoo üles. „EMvõistlustel ja Calgarys näitasin päris head minekut, kuid MMvõistlustest osavõtuks vajalikku normi täis ei sõitnud. Üllatavalt hea oli ka Minski aeg, arvestades sealset jääd ning vahetult Kanadast tulekut,“ lisas Liiv.
Nüüd sportlane veidi puhkab, et siis alustada ettevalmistust järgmiseks talveks.
Salt Lake Citys toimunud MMvõistlustel saavutas Saskia Alusalu aga naiste ühisstardiga sõidus 19. koha.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus