Mart Meeru tuli ka Läti meistriks

Enne Läti meistrivõistluste viimast, kuuendat etappi oli sarja runabout-klassi liidril, lätlasel Janis Hartmanisel teist kohta hoidva Mart Meeru ees päris turvaline edumaa. Ent Riiast 50 kilomeetri kaugusel Daugava äärses Lielvardes toimunud viimane etapp kujunes oodatust dramaatilisemaks.

Etapi kolmest sõidust teises tegi Hartmanis nimelt valestardi. Kui jooksurajal üks valestart veel karistust kaasa ei too, siis jetisõidus, kus masinate uuesti stardipositsioonile rivistamine päris pikk ja keeruline protseduur, ollakse karmimad. Kui teised võistlejad võivad masinad käivitada enne stardipauku, siis patustanu tohib seda teha alles paugu kõlades, enne seda peab ta hoidma süütevõtit kiivri peal.

Nii juhtuski, et Mart Meeru sai kogu võistlussarja eelviimase sõiduga põhikonkurendi ees piisava edumaa ja meistrikarika saamiseks tuli viimane sõit lihtsalt korralikult ära sõita.

“Hartmanis algul natuke porises küll, et kohtunikud võinuks ta peale halastada ja valestarti mitte lugeda, aga pärast ajasime hooaja lõpupeo lauas juba mõnusasti juttu,” ütles Mart Meeru.

Sealsamas Lielvardes pidasid Läti jetisportlased nimelt maha ka hooaja lõpupeo, mille meeleolu eestlase võit küll ei tumestanud. Eesti ja läti jetisõitjad on tegelikult omavahel head sõbrad.

“Läti keeles tean ma küll ainult seda, kuidas on “esimene koht”, “teine koht”, “kolmas koht” ja “tere”,” tunnistas Mart Meeru. “Aga vene või inglise keeles saame omavahel vabalt suhelda.”

Eestlasi osales Läti jetimeistrivõistlustel päris mitu: lähemal toimunud etappidel rohkem, kaugematel etappidel vähem. Meeru tegi kaasa kõik etapid. Kaks neist ta võitis, ühe katkestas ja ülejäänutel oli enamasti poodiumikohal.

Lielvarde võistlust oli pealt vaatamas ka Poola jetisportlasi, kes kutsusid Mart Meerut ja teisi osalenuid Varssavisse Poola meistrivõistluste viimasele etapile.

“Peaks minema vaatama jah, mis tase poolakatel on,” arvas Mart Meeru.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus