Mart Meeru tuli Eesti, Läti ja Balti meistriks

Kuus aastat jetispordiga tõsiselt tegelnud Mart Meeru  saavutas Läti ja Balti meistritiitli ka mullu, kuid Eesti meistrivõistlustel ei õnnestunud tal senini esikohta saavutada. Mullu pidi ta runabout-klassis palju aastaid domineerinud Margus Kesküla järel leppima teise kohaga, kuid tänavu kogus Meeru meistrivõistluste sarja etappidel kuus esikohta ning püsis kõigis kaheteistkümnes sõidus kindlalt esikolmikus.

“Sain juba hooaja alguses hea hoo sisse ning võitsin kaks esimest võistlust Kundas ja Pärnus. Sel aastal pidas tehnika laitmatult vastu ja edukalt läksid võistlusstardid ka Pirital ja Valklas. Iga aastaga tuleb kogemusi juurde ning tänavu läksid suuremad kukkumised ja õnnetused minust mööda. Olin ka ise päris heas sportlikus vormis ? eks seegi oli edu võti. Oligi juba aeg tulla ka Eesti meistriks, olen üritanud saavutada seda tiitlit juba kuus aastat,” jäi Meeru oma selle suve võidusõitudega rahule.

Läti lahtistel meistrivõistlustel peeti tänavu erinevates kohtades koguni seitse etappi. Meeru lõpetas sealgi kõik stardid edukalt ja nii saigi temast Läti meister. Ka teine koht tuli Eestisse, selleni jõudis Valeri Trujevtsev Tapalt. Eestis ja Lätis peetud võistluste tulemuste kokkuvõttes kindlustas Mart Meeru endale meistritiitli ka Baltikumi arvestuses. Runabout-klassis tuli eestlastele koguni kolmikvõit: Mart Meeru esimene, järgnesid Valeri Trujevtsev ja Heigo Hummel. Eestile tuli kaksikvõit ka ski- klassis: Mikk Tammsoo krooniti Balti meistriks, Martten Kaldvee sai teise koha.

” Nende kahe võistlusklassi erinevus on selles, et runabout-jetidel istutakse sadulas, ski-jetidel sõidetakse aga püstisasendis,” selgitas Meeru. Nüüd, kui igatsetud meistritiitlid runabout-võistlusklassis käes, on ta kindel, et vahetab masinat ja järgmisel hooajal sõidab juba ski-klassis.

Viimase sõidu vana masinaga tegi ta aga ülemöödunud nädalavahetusel Prahas. Seal peeti Alpen Adria Cup 2007 viimane etapp. “Endalegi üllatuseks sain sakslase Marko Fritschi järel teise koha. Stardis olid üheksa riigi tugevad jetisõitjad ning oli päris kõvasti rüselemist. Eriti pingeline oli teine sõit, kus mehed läksid kas liiga hoogu või ei pidanud nende närvid vastu ning katkestasid. Mina jõudsin aga õnnelikult fini?isse ja sain 53 punkti. Võitja kogus 60, kolmandaks tulnud horvaatlane 48 punkti. Jah, oli täiuslik hooaeg, osalesin 16 võistlusel,” nentis sportlane. Tema unistuseks on sõita ka maailmameistrivõistlustel. Mullu ja tunamullu ta  Ameerikas peetud võistlustel  küll osales, kuid vaid pealtvaatajana ja teiste aitajana.  Mullu tuli mitmekordne Eesti meister Margus Kesküla jetide rajasõidus omas klassis maailmameistriks. Võib loota, et MMil jõuab medalikohani ka tänavune Eesti meister Mart Meeru.       

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus