Mart Meeru tõi Haanjast võidukarika

Lumine talv on kätte jõudnud ning ühed, kes sellest selget rõõmu tunnevad, on Eestimaa mootorkelgusõidu harrastajad. Eesti Jeti ja Mootorkelgu Liidu tänavuse talve võistluskalender on üldjoontes koos, konkreetsed kuupäevad panevad täpsemalt paika muidugi ilmaolud.

Selle kuu teisel nädalavahetusel läksid Eesti kõvemad lumesaanimehed Soome treeninglaagrisse, et valmistuda seal 24. jaanuaril korraldatavateks otsustatavateks võistlusteks. Just täna Lahtis peetavatel maailmameistrivõistlustel astuvadki üles nendel võistlustel parimateks osutunud. Nende seas lootis väga olla ka tormalane Mart Meeru.

Asi läks aga siiski teisiti, sest treeninglaagris sai Mart olla vaid ühe päeva, siis murdis ta puusaluu ning pidi Eestisse tagasi tulema. Pisut ennast kogunud, tegi ta vigastusele vaatamata kaasa Soome võistlustega samal päeval aset leidnud Eesti hooaja avavõitlused Haanjas.

Kuigi kaks tugevamat konkurenti võistlesid samal ajal Soomes, oli saadud võidukarikas tema jaoks Soomes ära jäänud võistlustele omamoodi kompensatsiooniks. Ülehomsetel Eesti meistrivõistlustel Rakveres kavatseb ta samuti kaasa lüüa.

Veebruaris on aga mootorkelkudel kihutajaid oodata Kurista Linnamäele, kus saavad teoks hooaja järjekordsed võistlused, mis algselt olid siia plaanitud jaanuarikuuks. Et võistlused on lahtised, osaleb loodetavasti ka teiste maade võistlejaid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus