Märt ja Priit Pius said Panso preemia

Teisipäeval anti Tallinna Linnateatris kätte tänavune Voldemar Panso nimeline preemia. Selle laureaadiks osutusid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 25. lennu üliõpilased, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vilistlased Märt ja Priit Pius.

Voldemar Panso nimelist preemiat antakse 1978. aastast välja just selleks, et esile tõsta andekaid lavakunstiüliõpilasi. Preemiaandmist toetab Eesti Kultuurkapital. Kui varem on igal aastal tunnustatud vaid üht tudengit, siis seekord ei suudetud ilmselt Märdi ja Priidu vahel valikut teha: tegemist on nimelt nii välimuselt kui ka andelaadilt väga sarnaste kaksikvendadega.

Preemia andis Eesti Teatriliidu aseesimees Rein Oja Priidule ja Märdile kätte pärast „Jumala Narride Vennaskonna“ eel-esietendust. Kõnealuses tükis astub lavale üle neljakümne tegelase, keda kehastavad Tallinna Linnateatri näitlejate kõrval kõrgema lavakunstikooli 25. lennu tudengid, Märt ja Priit Pius sealhulgas. „Jumala Narride Vennaskond“ esietendub täna Tallinna Linnateatri Põrgulaval. Priit teeb kaasa teiseski Tallinna Linnateatri „lipu all“ välja toodud lavastuses „Suur mees juba“. Selle monotüki lavastajaks on Priidu ja Märdi kursusekaaslane Diana Leesalu.

Priit ja Märt Piuse teatritegemised said alguse Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ning Põltsamaa kultuurikeskuse noorte näitetrupist Viribus Unitis, mida juhendab Keiu Kess. Sama trupi vilistlasi on pääsenud kõrgemasse lavakunstikooli nüüdseks kokku neli: Liis Lass õpib Märdi ja Priiduga ühel kursusel ning tänavu alustas näitlejaõpinguid Veiko Porkanen.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus