Markus Haamer pühitseti ametisse

Markus Haamerit olid tulnud ametisse pühitsema EELK peapiiskop Andres Põder, Viljandimaa praosti kohusetäitja Rein Schihalejev, Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer ja Kolga-Jaani koguduse õpetaja Ants Tooming. Viimane hooldas seni Põltsamaa kogudust pärast õpetaja Arho Tuhkru lahkumist.

Koguduse nõukogu valis Markus Haameri uueks õpetajaks 12. märtsil ning selle otsuse kinnitas EELK Konsistoorium aprillikuu alguses. Markus Haamer oli seni üheksa aastat ametis Tarvastus, oma vanaisa Harri Haameri koguduses, enne seda aga teenis ta ka Jõgeva koguduses. Põltsamaale asub Markus Haamer elama koos muusikaõpetajast abikaasa Margiti ning kooliealiste laste Eliisabeti, Miikaeli ja Mattiasega.

Täna kohtub Põltsamaa uus kirikuõpetaja linnapea Jaan Aiaotsaga ning viib läbi hooaja viimase piiblitunni. Eeloleval laupäeval tuleb tal pidada mitu matusekõnet. Pühapäeval pärast jumalateenistust kirikus on aga koguduseliikmetel ja teistel huvilistel võimalus tulla kiriklasse Allika tn 1 kirikukohvile, uut õpetajat silmast silma näha ning temaga kõnelda.

VAIKE KÄOSAAR 

blog comments powered by Disqus