Marja Korpimäki õpetab Rannal soome keelt ja arendab heategevust

Teisipäeviti jõuab Marja harilikult koju alles kella üheksa paiku õhtul. Kella üheteistkümneks läheb ta Ranna rahvamajja käsitööringi, selle lõppedes koos memmedega tantsuproovi. Siis on pisut aega ja algabki keeleõpetus. Kaks gruppi järjest, kummalegi pühendab Marja poolteist tundi. “Nii ma tahtsingi, et kõik oleks ühel päeval, siis on see päev kinni,” ütleb Marja.

Enam ei saanud taganeda

Soome keele õppimisest olid selle kandi inimesed juba ammu huvitatud. “Juba mitu aastat küsiti minu käest, et kas ma ikka saaksin õpetama hakata. No ma pole ju päris õpetaja. Eelmisel kevadel siis lubasin, et sügisel alustame. Siis ei saanudki ma enam taganeda,” räägib Marja. ?Eks ikka raamatu järgi käib see õppimine. Loeme ka palju soome keeles, püüame rääkida ja tõlkida. Meil läheb päris hästi ja tundub, et rahvas on väga rahul.”

Soome iseseisvuspäeval, jõulude ajal ja teistel tähtpäevadel on õpetaja Marja tutvustanud kursuserahvale nende päevade kombeid ikka soome keeles ja ärgitanud samas keeles ka vastama. Kummaski grupis õpib praegu kaheksa inimest ning õppijate seas on ka Pala kooli õpetajaid. Koolil on ju Soomes sõpruskool ja keeleoskus kulub väga ära.

Aprillikuuga lõpeb tänavune kursus ära. Siis algavad inimestel juba varsti aiatööd ja Marja hakkab turiste vastu võtma. Maikuu alguses aga on tulemas veel üks iselaadne kohtumine. Soomest leidis Marja nimelt ühe rühma eesti keelt õppivaid inimesi, kes on valmis siinsetele soome keele kursuslastele külla tulema. “Huvitav, kumba keelt nad küll omavahel kõnelevad,” on siinne soome keele õpetaja üksjagu põnevil

Tänuõhtu abistajatele

Heategevuse ja humanitaarabiga tegelemine on Marjale alati olnud lausa loomulik, nagu ka paljudele tema sõpradele ja tuttavatele Soomes. “See on ju kahepoolne rõõm ? ühtedel on hea meel tuua ja teistel, kellel abi vaja, vastu võtta,” leiab Marja. Ta on koguni vahel mõelnud, et kas ta viimati eelmises elus polnudki teiste abistaja. Igatahes sellest ajast peale, kui ta Eestis käima hakkas, ladus ikka oma auto enesestmõistetavalt humanitaarabiks mõeldud esemeid täis. Teisiti tulla tundus justkui imelik. Nii on mõnedki siitkandi pered saanud endale midagi hädavajalikku. Marja vahendusel on jõudnud Ranna rahvamajja mööblit ja arvuteid, Pala kooli mööblit jne. Hiljaaegu käidi ühe grupi soomlastega Mustvee ja Kallaste haiglas nende olukorda ja vajadusi uurimas ja varsti tullaksegi üle lahe siiapoole haiglavoodite, öökappide, ratastoolide ja muu vajalikuga.

Märtsikuu viimasel päeval tuleb aga Ranna rahvamajas tänuõhtu kolmekümne soomlasest abistaja auks. Idee käis välja rahvamaja uus perenaine Ljubov Raimla. Nüüd on juba õhtu plaanid paika pandud ja korraldajatel omavahel ülesanded ära jagatud.

Hiljuti võtsid Marjaga ühendust inimesed Saksamaalt, kes Eestimaa rahvast abistada soovivad. “Imestasin, et kuidas nad mind üles otsida teadsid. Aga eks Soomes ühes koduajakirjas oli minust kirjutatud,” ütles ta.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus