Marja Korpimäki müüb oma Ranna maja

Marja Korpimäki müüb oma Rannal asuva Marja maja ning kolib kogu tegevusega Alatskivile. Nimelt soovib ta korrastada Alatskivi vana apteegimaja ning hakata seal majutusteenust pakkuma. Siis oleksid nii tema restoran Apollo Belvedere kui ka majutusteenuseid pakkuv maja kõik ühes kohas.

Kümme aastat tagasi tuli Marja Korpimäki Eestisse tuttavatele külla. Nemad näitasid talle Peipsi ääres Ranna külas üht vana maja, mis parasjagu müüa oli. Marja uskus tookord, et pigem soetab ta kunagi endale kinnisvara Itaaliasse. Järgmisel päeval läks ta aga maja vaatama. “Ja siin ma nüüd olengi,” naeris ta.

Seitse aastat Peipsi ääres tegutsenud, ihkas Marja hoopis midagi muud ette võtta. “Majutusest üksi jäi mulle väheks, tahtsin ka toitlustamisega tegelda,” tunnistas ta. Kui Alatskivil tulid 2007. aastal müüki vanas maakivihoones asuvad endise Talli Tare ruumid ja kõrvalhooned, ostis ta sama aasta oktoobris need ära ning alustas esmalt kunagise söögikoha remondiga.

2008. aastal avas ta seal restorani Apollo Belvedere. Kaks suve on ta nüüd Alatskivil tegutsenud ja soovib oma tegevust seal laiendada.

“Kavatsen kolida vanasse apteegimajja,” tunnistas Marja, kellel on seal alumisel korrusel toad valmis ja kümnele inimesele saab ta ka juba majutusteenust pakkuda.

“Raha ei jätku. Kui saaksin oma maja Rannal müüdud, siis hakkaksin siin teist korrust edasi tegema,” rääkis ta.

Marja Korpimäki sõnul on tal Rannal asuvast majast küll kahju, kuid ta on otsuse teinud. Kahte majutuskohta ta siiski pidada ei suuda.

Kui kümme aastat tagasi oskas Marja eesti keeles vaid tere öelda ja kogu eesti kultuur oli talle võõras, siis nüüd on ta palju õppinud ja oskab vabalt rääkida. Ainult kirjutamine tegevat veel raskusi.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus