Marina Kilter unistab Prantsusmaast

Kuidas Sa end lühidalt tutvustad?

Ma olen 17-aastane Mustvee tütarlaps. Sügisel asun õppima Mustvee Gümnaasiumi 11. klassi. Tegemist on eestikeelse kooliga. Huviringide töös ma ei osale, ent olen kooli  õpilasomavalitsuse liige.

Oled tegev Mustvee Gümnaasiumi õpilasomavalitsuses. Kuidas Sa  sinna sattusid ja mida oled selle liikmena kogenud?

Õpilasomavalitsusse kutsus mind ja minu klassivenda Silver Sirget ÕOV president Mariliis Õunapuu. Oleme aidanud koolielu põnevamaks muuta näiteks võistlusi korraldades. Sel kevadel käisin koos koolikaaslastega Tallinnas Eesti Õpilasesinduste Liidu foorumil. Esimesel päeval olime Tallinna Ülikoolis ja teisel rahvusraamatukogus. Tallinna Ülikoolis korraldatud töötubades sattusin mina revisjoni töötuppa, kus meie oli ülesandeks moodustada revisjonikomisjon. Foorumil hääletasime erinevate seaduste poolt ja vastu ning valisime Eesti Õpilasesinduste Liidu uue juhatuse.

Kaua oled kuulunud Mustvee noorteklubisse ?Alter Ego?? On Sul ka mõni ametinimetus? Milliseid üritusi on noorteklubi korraldanud?

Klubis olen selle loomisest saadik ehk siis juba neli aastat. Olen tegutsenud sekretär-protokollijana. Algusaastatel olen tegutsenud koos teiste klubikaaslastega Mustvees korraldatud jõulumaal päkapikuna. Viimastel aastatel on olnud mitmeid põnevaid üritusi. Näiteks täna on Mustvees linnapäev ja veepidu. Tänu sellele näidati ürituse korraldajaid, nende seas ka mind, eile hommikul Eesti Televisiooni saates ?Värskelt õhus?, kus me demonstreerisime oma veesõidukit.

Mis on Sinu eluunistus?

Minu eluunistuseks on Prantsusmaa ning sellega seonduv. Idee tekkis pärast seda, kui olin näinud muusikalist lavastust ?Notre Dame de Paris? ja sealt hakkas mulle meeldima laul ?Bel”. Minu eesmärk on ära õppida prantsuse keel, saada aimu selle rahva kommetest ja traditsioonidest. Kunagi tahaksin ka Prantsusmaal elada, kuid mitte rohkem kui kuu või kaks. Koolis kirjutan ka tasapisi suurt referaati Prantsusmaa kohta.

Kas Su tulevik tundub tume või hele?

Kindlasti on mu tulevik hele ja särav, aga hetkel pole konkreetseid plaane, mida edasi õppida tahan. Mulle meeldib, kui kõik tuleb järk-järgult. Püüan hankida tasapisi kogemusi näiteks ürituste korraldamisele kaasa aidates.

Mustvee on kakskeelne linn. Kummas keeles eelistad Sa rääkida ja miks?

Kodus räägime kahte keelt. Vahel satuvad ühte lausesse kogemata nii eesti- kui ka venekeelsed sõnad. Aga põhiliselt vene keelt, kuna mu vanaema on rahvuselt venelanna.

Linnas sõpradega kokku saades sõltub keelevalik sellest, mis rahvusest sõbrad on ? vene noortega ikka vene ja eesti omadega eesti keeles. Poes vaatan müüjale otsa ja saan aru, millises keeles võiks rääkida.

Mis on Mustvee võlud?

Hästi tore  on see, et kaks rahvust elavad sõbralikult koos. Meil ei ole rahvustevahelisi kaklusi.

Väga ilus on Peipsi järv, mis pakub üllatusi: ujuma minnes võib ühel sammul olla jalg põhjas, järgmisel aga võid olla kaelast saadik vees. Mustvee jõgi on meeletult ilus ning sinna on hea sukelduda. Mustvees on ka palju kirikuid. Kõige omanäolisem on minu meelest vene õigeusu kirik.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus