Mariin Sarap teenis esimesed U23 MK-punktid

Minskis toimunud kiiruisutamise U23 vanuseklassi MK-sarja avaetapil jõudis 20aastane adaverelane Mariin Sarap punktikohale nii 500 meetri distantsil kui ühisstardiga sõidus.

Värskelt juunioride vanuseklassi selja taha jätnud kiiruisutajatele mõeldud MK-sarja avavõistlusel läbis Mariin Sarap pool kilomeetrit ajaga 42,46 sekundit ning sai 15. koha, millega teenis 14 MK-punkti. Esikoha võitis 39,49ga norralanna Martine Ripsrud.

Hiinlannade Sisha Li ja Ruining Tiani kaksikvõiduga lõppenud ühisstardiga sõidus sai Sarap 12. koha ning lisas oma punktikontole veel 20 MK-sarja punkti.

Kiiruisutamise sprindidistantsil tänavu veebruarikuus Saskia Alusalu ees Eesti meistriks tulnud Mariin Sarap on käesoleval hooajal parandanud 500 meetris oma isiklikku tippmarki neljal korral ning ligi poolteise sekundi võrra. Oktoobrikuus läbis Sarap Inzellis 500 meetrit ajaga 41,95 sekundit, mis jääb Saskia Alusalu nimel olevale Eesti rekordile alla vaid 17 sajandikuga.