Maria Müüri eluilu LOOD Palamusel

Laupäeval avatakse Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis kunstinäitus LOOD. Näitusel on Maria Müüri joonistused, maalid ning nendega kuuluvad kokku lühijutud, mis inspireerivad külastajat hetkeks aja maha võtma, vaatlema ja märkama ka enda lugu ning väikest igapäeva- maagiat meie ümber. Näitus on avatud 27. juunini.
„Kui väga me ka ei loodaks, siis elu ei ole alati ideaalselt loodis, kõige põnevamad lood sünnivad aga just neil hetkedel,“ tõdes Maria Müür. „Teinekord võib lihtsalt mõni hea laululugu olemise palju helgemaks luua. Ka looduses olek ja loomadega tegelemine kingivad paljudele loomelendu ning aitavad ka kõige nukrama loomusega inimestel jälle uut lootust leida.“
Maria on kaunilt lookleval Vooremaal sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Oma esimesed näituse külastamise kogemused sai just Palamuse muuseumis. „Sellepärast on see praegune võimalus siin nüüd jagada oma loomingut mulle ääretult eriline ja selle eest olen ma väga tänulik Aili Kalavusele ja kogu Palamuse muuseumi kollektiivile,“ kinnitas Müür.
LOOD on jätkuks Maria viimasele kunstinäitusele MARIA MUUR / RUUM, mis toimus 2019. aasta suvel Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus, kus maalidest ja joonistustest koosnev esitlus analüüsis materiaalset ja mentaalset ruumi meie sees ning ümber.
„Praegu on mul käsil illustratsiooniprojekt kummardusena Eesti ühele omapärasemale artistile ja autorile, kelle isiksus esialgu saladuseks jääb,“ on kunstnik salapärane.
„Kodumaakond on mind alati inspireerinud, aga kindlasti olen veelgi rohkem õppinud märkama tema ilu ja erilisust eemal olles. Ülikooliaastatl Tallinnas arhitektuuri õppides ning ka praegu seal valitud erialal töötades olen kindlasti veelgi rohkem hakanud märkama kui suur kingitus on olnud lapsepõlv Vooremaal.“
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus