Margus Oro: mulle meeldis kolleegide reageerimine

Täna võtab kunagine Jõgeva maavanem, praegu SOS Lastekülade tegevjuhi ametit pidav Margus Oro Vabariigi Presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt vastu Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi. Talle endale  jäi seejuures enim meelde kolleegide reageerimine sellele kõrgele tunnustusele.

Oro peab just kolleegide reaktsiooni boonuseks, mida ta ei oleks osanud iialgi oodata. “See oli väga ilus!” tõdes ta.

Kõrget tunnustust ei osanud ta oodata. “Ma ei tundnud, et olen midagi lõpuni valmis teinud, mis vääriks esile tõstmist,” rääkis Oro.

Tema hinnangul märkame inimesi selles suures virrvarris ikka väga vähe. “Kui keegi kõrvalt on märganud ja sellest teada annab, eriti nii uhkelt, tekitab see hea tunde.”

Oro möönis, et on olnud piisavalt riigimees ning paljusid asju ka riigimehelikult lahendada püüdnud. “Nüüd vanemas eas saan aru, et palju asju oli ka tormakalt tehtud.”

Samas lisas ta, et on alati otsinud tasakaalu. “Kui ma maavanema ametit pidasin, uskusin, et riigis peab mulle leiduma koht, kus saan riigi arengusse panustada. Tahtsin olla hästi lojaalne ja samas oma maakonna inimesi ühendada,” rääkis ta.

Tol ajal jagati teenetemärke enam kui 800 inimesele. “Kui juba nii paljud inimesed said aumärgid, siis hakkasin mõtlema, et nii see vist ikka käima ei pea, päris õige see siiski pole,” tunnistas ta. Tol ajal mõtles ta ka selle üle, mille eest aumärke saadakse ja kes on need otsustajad.

Pärast maavanema ameti mahapanekut sai Margus Oro aru, et ainult riigiametis olles ei teenita oma riiki. “Elu on tõestanud, et seda ongi võimalik teha ka teisiti ja veel paremini.”

Jõgevamaa eluoluga on Margus Oro endiselt kursis. “Inimsidemed jäävad. Mul on palju häid tuttavaid, kes on jätkuvalt maakonda tegutsema jäänud. Tublid inimesed, kellele ma täna edu soovin”.

Eesti vabariigi 95. aastapäeva puhul tunnustab president Toomas Hendrik Ilves teenetemärgiga 99 inimest, neist neli tegutseb  Jõgevamaal või on meie maakonnast pärit.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus