Margo Pajo on Eesti parim noorkündja

Seekordsed, 28. ja 29. septembril Olustveres korraldatud künnivõistlused olid varasematest osavõturohkemad just noorkündjate poolest.  Kui mullu näitas oma künnioskust 11 ja tunamullu kõigest kaheksa, siis seekord tuli üksteiselt mõõtu võtma  juba 17 õppurit. Torma Põhikooli lõpuklassi õpilane Margo Pajo oli sellistel suurvõistlustel juba neljandat korda ja taas edukalt. 15-aastane Margo pälvis teist aastat järjest Eesti noorte künnimeistri tiitli. Põltsamaa Ametikooli esindanud Kuno Pärlin (samuti Torma vallast pärit) tuli seitsmendaks ja Vallan Kind jagas Ingmar Mäekiviga 9-10 kohta.

  “Margol on nüüd õigus minna üle meistrite klassi, mida ta järgmisel aastal tõenäoliselt teebki, sest Eesti mitmekordse meistrina pole tal noorteklassis võimalik enam kõrgemale minna. Juba tänavu proovis ta võistluste teisel päeval rohumaakündi koos meistritega. Seda küll väljaspool arvestust, sest korraga ei saa kahes klassis võistelda. Muide, Margo kaotas Eesti meistrile ja tänavuse MMi 17. mehele Indrek Zilenskile ainult viie punktiga. Algus- ja lõpuvaod ning veel mõned kaheteistkümnest hindamisele kuuluvast elemendist tulid tal isegi paremini välja kui meistriklassi meestel. Margo Pajo on juba viie aasta jooksul võimeline tõusma künni maailmameistrivõistluste pjedestaalile, kui meil oleks tippkündjate treenimiseks ja võistlusteks vastavad summad, toetused ja sponsorid,” lootis Eesti Künniseltsi esimees Arvi Tammel.

 Jõgevamaa esikündjate, viiekordne Eesti meistri Raido Kunila ja üheteistkordse meistri Mait Pajo seekordset teist kohta peab võistluskünni kauaaegne mäned?er Tammel samuti heaks tulemuseks. “Põhjus on lihtne: meistriklassis käib nii tavaatrade kui ka pöördatradega künnil enam-vähem võrdväärsete võistlus. Kui osaühingu Estonia masinamees Jüri Lai sai tööandja toetusel paar kuud võistluskünni harjutamisega tegeleda ja majanditööst eemal olla ning tänavusel Leedus toimunud MMil esineda, siis Mait Pajol polnudki praktiliselt aega harjutadagi. Eelmise aasta Eesti meistrina oli tal õigus osaleda ka MMil, kuid Mait loobus sellest ja võistlema läks teise koha mees Jüri Lai. Tänavu tegi Mait panuse nooremale generatsioonile ning treenis oma poega ja tegi seda edukalt. Ka Sangaste vallas OÜs Sanlind töötavale Indrek Zilenskile jäi tänavu seljataha tõsine harjutamine. Maailmameistrivõistlustel tuli ta tähelepanuväärsele 17. kohale, Eestis oli ta tavaadraga künnil esimene nii kõrrepõllu kui ka rohumaa künnil. Kunila tänavune ettevalmistus võistlusteks jäi aga tagasihoidlikuks. Tema treeninguaja võttis talutöö, vili ja raps vajas koristamist ning kuivatamist,” selgitas Arvi Tammel. Nendelgi võistlustel vedasid Mait Pajo, Raido Kunila ja Jüri Laia atru  A. Tammel AS  poolt kasutada antud  McCormiku traktorid, Margo Pajole on juba mitu aastat andnud treenimiseks ja võistlusteks oma traktori väikeettevõtja Hanno Kranich.

Järgmine suurem künnivõistlus, kus saab osaleda ka Margo Paju, on 2008. aasta juuli alguses toimuvad Eesti-Soome maavõistlused.

 ARDI KIVIMETS         

blog comments powered by Disqus