Margaret Thatcher kiitis Eestit

Margaret Thatcher on kahtlematult üks XX sajandi teise poole silmapaistvamaid poliitikuid maailmas. Kohtusin temaga hiljuti Londonis, kuigi arstide nõudmisel on Thatcher oma kohtumised ja avalikud esinemised viinud miinimumini, tema tervist on üldiselt väga viletsaks hinnatud.

Õnneks selgus, et “Raudne Leedi” on endiselt löögihoos ega pole oma teravusest suurt midagi kuulanud. Tõele ei vasta ka kuuldused, nagu ei käiks Thatcher enam väljas, näiteks oli ta kohal Wimbledoni naiste finaali vaatamas.

Rääkisime Thatcheriga kommunismi kokkuvarisemisest ning Ronald Reagani osast selle juures. Thatcher palus anda edasi oma parimad tervitused Eesti rahvale, avaldades kahetsust, et tal ei õnnestunud Eestit isiklikult külastada. Thatcher kiitis Eesti julgeid reforme, tundes huvi ka selle vastu, kuidas elab ühetaoline tulumaks. Kinnitasin, et väga hästi. Vähe sellest, viimastel aastatel on üks maa teise järel sellele üle läinud, ainuüksi sellel aastal tegi seda kolm riiki. Thatcherile oli see meele järgi, ta kinnitas, et peaasi on mitte karta ning teha seda, mida õigeks peetakse, arvatagu sellest, mis tahes.

MART LAAR

Riigikogu liige, IRL

 

blog comments powered by Disqus