Marek Kütt sai Saksamaal kolmanda koha

6.-11. maini Bulgaarias toimuvateks kadettide Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad Eesti vabamaadlejad osalesid laupäeval Saksamaal Luckenwaldes toimunud turniiril Brandenburg Cup. Eesti koondislastest oli edukaim põltsamaalane Marek Kütt, kes saavutas kehakaalus kuni 50 kg kolmanda koha.

Kehakaalus kuni 50 kg oli Luckenwaldes võistlustules 12 noormaadlejat. Avaringis vaba olnud Kütt kohtus teises ringis võistluste hilisema võitja, Venemaad esindava Asnaiu Tavajeviga ning kaotas punktidega 2:12. Lohutusringis läks põltsamaalane vastamisi poolfinaalis Tavajevile kaotanud poolaka Cezary Sadowskiga, 4:0 võit tõigi Kütile kolmanda koha. Turniiri finaalis alistas Asnaiu Tavajev Poola maadleja Adam Gorzynski 8:2.

Teise põltsamaalasena Eesti kadettide koondisse kuuluv Kaimo Aljas sai Luckenwaldes kehakaalus kuni 54 kg 19 osaleja hulgas seitsmenda koha. Avaringis alistas Aljas tšehhi Tomas Klusi 10:0, seejärel pidi ta aga tunnistama Bulgaariat esindava Yakub Niyazi 10:0 paremust. Lohutusringis kohtus Kaimo Aljas sakslase Markus Allgaieriga. Matš lõppes viigiliselt 4:4, et aga viimase punkti oli teeninud sakslane, pääses pronksimatšile tema. Kehakaalu finaalis võitis dagestanlane Ašiad Bolatov Yakub Niyazi 11:0.