Mäng anti käest esimese kolmandikuga

Saalihoki Eesti meistrivõistluste meistriliigas kohtus Jõgeva SK Tähe/Olivia laupäeval Virtuse kodusaalis TalTechi meeskonnaga ja kaotas väravaterohke mängu 7:13 (0:6, 5:6, 2:1).


Täissaali ees toimunud mängu saatus otsustati ära esimesel kolmandikajal, mille Tallinna meeskond võitis 6:0. Jõgevalastel ei laabunud miski, vastased seevastu realiseerisid täpsete pealevisetega oma võimalused. Lisaks saavutasid nad kaks väravat arvulisest vähemusest.

„Allajäämine tuli sellest, et mängijad ei pidanud mänguplaanist kinni. See, mis me enne mängu kokku leppisime, ei toiminud. Noored mängijad ei suutnud väljakul oma ülesandeid täita. Lisaks kummitas meid selles mängus kaitsjate puudus,“ võttis suure lüüasaamise kokku meeskonna treener Marko Saksing.

Olgu lisatud, et avakolmandikul tegi pärast pikka pausi kaasa ka Raul Kivi. „Mängisin kaitses ja proovisin, kuidas jalg vastu peab. Midagi hullu polnud,“ rääkis pärast esimest kolmandikku lahkunud Kivi.

Teisel kolmandikul jätkus külalismeeskonna dikteerimine ja kui seljataha oli jäänud veidi üle poole mänguajast (32 minutit), juhtis TalTech juba 10:0. Alles siis hakkas ka nende kaitseliin eksima, kuid ilmselgelt lülitasid nad mängumootori ka madalamatele tuuridele.

Tähe mängijad Margus Guss, Sven Uue, Kristjan Puu ja Iiro Liede tegid järjest neli väravat. Teise kolmandiku kaotas Jõgeva vaid 5:6. Tähe viienda tabamuse eest hoolitses veel Kristo Lehiste.

Viimast kolmandikku alustati seega 5:12 kaotusseisust, ja mäng oli tehtud. Kolmandal perioodil viskasid Tähe meeskonna poolt värava veel Lehiste ja Uue, millele TalTech vastas ühega. Selle tegi Eesti koondise üks põhitegijaid Mats Tamme, kellele see oli mängus neljandaks tabamuseks. Seega kaotati mäng lõppskooriga 7:13.

„Tervelt kuus väravat visati meile arvulisest ülekaalust. Kui need ära võtame, siis oli võrdsete koosseisudega mäng tasakaalus. Kaitse ilmselgelt ei pidanud, sest kui ise ikka seitse väravat teed, siis peaksid mängu võitma. Aga meie kaotasime pika puuga,“ kommenteeris Saksing.

Meistriliiga põhiturniiril on Jõgeva Tähel jäänud pidamataveel kaks mängu: Sparta Team Automaailmaga ja Eesti juunioride koondisega.

„Siis vaatame, mis play-off mängud toovad. Me saame oma ridu veel paari mängijaga ka tugevdada, nii et medalimängudes loodame tugevust näidata,“ oli Saksing tuleviku suhtes siiski optimistlik.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus