Mälumänguvõit viis Tallinna

 

Europe Direct Jõgevamaa Infokeskuse korraldatud koolidevahelise Euroopa Liidu teemalise mälumängu võitsid Voore Põhikooli üheksanda klassi õpilased. Neid premeeriti Tallinna- reisiga, mille käigus külastati Euroopa Liidu maja ja valitsuse koduks olevat Stenbocki maja.

Voore kooli IX klassi õpilase Moonica Kaljundi sõnul oli Euroopa Liidu teemalise viktoriini võitmine talle ja klassikaaslastele võrdlemisi suureks üllatuseks.

„Meie kool oli Jõgevamaal teine, kus mälumäng läbi viidi, ja me ei uskunud, et meil nii hästi läheb. Kui aga võidust teada saime, olime väga rõõmsad,“ ütles Moonica Kaljund. Tema klassivenna Sven Kiissi arvates võimaldasid küsimustele üsnagi hästi vastata mälumängule eelnenud ühiskonnaõpetuse tunnis saadud teadmised. Tunni viisid läbi Europe Direct Jõgevamaa Infokeskuse töötajad Vahur Kukk ja Astrid Paulus.

„Eks igas klassis ole neid, kelle arvamust mõnes küsimuses eriti arvestatakse. Mul on hea meel, et nii mõnegi vastuse oskasin ka ise õigesti välja pakkuda. Peale ühiskonnaõpetuse tunnis kuuldu oli selles osas abi ajakirjandusest loetud artiklitest,“ ütles Sven Kiiss.

„Kõigile küsimustele me siiski vastata ei osanud. Näiteks ei teadnud me seda, et väikseim Euroopa Liidu riik on Malta,“ lausus Kairo Kaasik.

Peale eelpool nimetatud õpilaste andsid oma panuse mälumängu võitmisse Kalvi Altmäe, Jorgen Helbre, Kerli Kaasik, Riivo Rivimets, Merle Schasmin ja Karolin Truu.

Preemiareisil pealinna külastasid Voore kooli „üheksandikud“ Euroopa Liidu Eesti esindust, kus kuulasid loengut Euroopa Liidust ja osalesid mälumängus.

„Saime Euroopa Liidu ja selle erinevate riikide kohta hästi palju huvitavad teada,“ ütles Karolin Kruusaauk. Kea Kransiver avaldas aga arvamust et Euroopa Liidu Eesti esinduse majas võiks olla ka noortetuba, kus eesti noored saaksid omavahel rääkida Euroopa Liidust ja kohtuda ka teiste maade noortega.

„Mida rohkem noored Euroopa Liidust teavad, seda paremini oskavad nad ka selle organisatsiooniga seonduvaid võimalusi enda plaanide teostamisel ära kasutada,“ märkis Gerli Lok.

Stenbocki majas kohtusid Voore õpilased Riigikantselei Euroopa Liidu valdkonna infonõuniku Eve Paaveliga, tutvusid ruumiga, kus toimuvad valituse pressikonverentsid, ning vaatasid väljapanekut Eesti Vabariigi riiklikest aumärkidest ja riigipitsatitest.

„Euroopa Liidu teemaline mälumäng ja preemiareis andsid õpilastele palju uusi teadmisi, mis edaspidises elus kindlasti kasuks tulevad,“ ütles koos Voore kooli õpilastega Tallinnas käinud ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Anne Kana. „Edaspidi tahaksime oma õpilastele tutvustada ka erinevaid riigistruktuure, näiteks maavalitsust. Samuti oleks kasulik kuulata mõnd kohtuistungit.“

Voore õpilaste õppereisi Tallinna tegid kaasa ka Vahur Kukk ja Astrid Paulus ning maavanem Viktor Svjatõšev. Viimane kõneles õpilastele palju huvitavat Jõgeva maakonnast ning rääkis sellestki kuidas 1989. aastal Voorele uut koolimaja ehitati: Svjatõšev oli siis rajooni täitevkomitee aseesimehe ametis ja tegeles ehitusvaldkonnaga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus