Mälumäng tuli Jõgevale tagasi

Lõpule jõudis Paduvere Talumuuseumi Seltsi ellu kutsutud mälumängusari „Eesti 100 Jõgeva vallas“. Võistlus koosnes seekord neljast osavõistlusest, millest arvesse läks kolm paremat tulemust.


Kuna Jõgeval pole enam aastaid mälumänge korraldatud, siis oli seekordne ettevõtmine proovikiviks, milline huvi mälumängu vastu siinkandis on. Nagu selgus, huvilisi ja nõudlust on. Novembris alguse saanud sarjas osales kokku 15 kolmeliikmelist võistkonda. Osalejaid oli tegelikult veelgi rohkem, sest iga võistkond sai ühte liiget ka vahetada.

Mängu korraldanud ja küsimused koostanud Tiit Lääne ütles, et küsimused olid valdavalt Jõgeva valla või maakonnaga seotud. „Sellest tulenevalt ka sarja nimi. Oli lihtsamaid ja raskemaid küsimusi, kuid üldjoontes oli nende raskustase ja mängijate teadmised omavahel vastavuses.“

Mängud kulgesid põnevalt, sest igal osavõistlusel oli erinev võitja. Viimase, neljanda osavõistluse võitis meeskond Lions. Haarav oli rebimine ka sarja üldvõidu nimele, sest kui halvim tulemus maha arvati, kogusid nii Siil kui ka Lions võrdselt 100 punkti. Vastavalt juhendile sai määravaks kõrgeim ühes mängus kogutud punktisumma ja see andis üldvõidu Siilile, koosseisus Olav Auksmaa, Raivo Lehiste ja Meelis Kruusoja.

Esialgu kuulutati ekslikult kolmandaks võistkond Mäluteritajad, kuid eelkõige tänu ausale spordimehele Heino Põldojale saadi näpuveale jälile ja esimese sarja pronksmedalid kuulusid võistkonnale Ago ja Co.

Lisaks sarja peakorraldajale Paduvere Talumuuseumile andsid oma panuse mälumängu õnnestumisse Eesti Kultuurkapital, Jõgeva vald, OÜ Juta ja Kaido, Laisholmi Pubi ja võistluse sekretär Maiu Veltbach.

Kas sügisel käivitub mälumängusari uuesti, seda näitab aeg. Huvilisi ja nõudlust igatahes on.

Mälumängusarja üldtulemused

  1. Siil (Olav Auksmaa, Raivo Lehiste, Meelis Kruusoja) 100
  2. Lions (Jaan Lukas, Marek Saksing, Olavi Annuk, Andrei Fedossovski) 100
  3. Ago ja Co (Viktor Nõmm, Ago Kallandi, Raul Soodla) 91
  4. Vaiga (Maris Paas, Ilona Piirimängi, Janek Varblas) 88
  5. Mäluteritajad (Heino Põldoja, Tauno Kaasik, Kaljo Meibaum) 81
  6. P ja R (Priit Toru, Rauno Võsaste, Aimur Säärits, Toomas Puss) 57
  7. Kogujad 56
  8. LEL 55
  9. Ei Mäleta 52
  10. Mesikäpp 34

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus