Malevlaste tore algatus parandas Kuremaa ilmet

Kuremaal Endel Söödi vaarikaistanduses tööl olev malevarühm otsustas lisaks oma põhitööle ka Kuremaa küla jaoks midagi head ära teha. Kui malevlased sellise sooviga külavanema poole pöördusid, pakkus viimane kokkuleppel korteriühistute esimeestega välja idee teha küla vahel natuke värvimistööd.

Korteriühistud panid raha kokku ja ostsid värvi ning malevlased värvisid üle  
kõik nõukogude ajast päranduseks jäänud roostes käsipuud, vaibakloppimispuud ja pesukuivatuspuud.

„Kuuldes malevlaste toredast algatusest, tuli Jõgeva Ehitusgamma kauplus meile vastu ja müüs värvid meile väga soodsa hinnaga,“ ütles Kuremaa külaseltsi esimees Aimar Pihlak. „Külaselts omalt poolt ostis noortele karastusjooke ja jäätist, et nad end kuumal suvepäeval tööd tehes natuke kosutada saaksid. Tänu malevlastele sai küla jälle natuke ilusamaks.“

Kuremaa malevarühma juhi Keiu Virro sõnul on aktsiooni MAlgatus (ehk Maleva Algatus) raames võimalus omaalgatuslikku tööd kohaliku paiga heaks teha kõigil malevarühmadel.

„MAlgatuses osalemine on vabatahtlik. Et meie rühma malevlased olid asjast väga huvitatud, siis hakkasimegi sobivat objekti otsima,“ ütles Keiu Virro.

Et Kuremaa malevlastel olid parasjagu külas Rakke rühma malevlased, siis otsiti tööd neilegi: nemad puhastasid võrkpalliplatsi mängijatele jalgu jäävatest suurematesti kividest. Kui tublid värvijad said preemiaks jäätist ja limonaadi, siis kivikorjajad said paadiga sõita.

„Mõistagi ei teinud me tööd limonaadi ja jäätise saamiseks,“ ütles Keiu Virro. „Eelkõige tegime seda sellepärast, et see lõi meile endale hea enesetunde. Muu hulgas saime nii tõestada, et me pole mingi linnast tulnud kamp lärmajaid, vaid normaalsed noored inimesed.“

Homme ootab Kuremaa malevlasi ees veel üks tähtis töö: Kuremaal toimunud motomatkajate kokkutuleku Jõgevatreff laagriplatsi koristamine. Selle töö eest saavad nad preemiaks pooleteisetunnise sõidu Kuremaa järvel lõbusõidulaevaga Linda.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus