Maleturniiri Jõgeva AVRO võitis Hugo Päären

Traditsioonilise AVRO maleturniiri avasid reedel Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ning võistluste peakorraldaja spordiajakirjanik Tiit Lääne. Käivitusid malekellad.  Pingsat mõttetööd käikude ja kombinatsioonide kallal algasid Kalevi Lehtosaari, Aarne Hermlin, Hugo Päären, Taivo Jänes, Valdur Tiit, Pentti Palmo, Üllar Hermlin ja Margus Sööt.

Laupäeva õhtuks selgus paremusjärjestus. Esikoha võitis viie punktiga Hugo Päären. ?Ma võitsin kolm partiid ja neli mängisin viiki. Kõige otsustavam oli võiduga lõppenud mäng Aarne Hermliniga. Selles partiis kasutasin ära kõik pakutud võimalused. Olen osalenud kõigil üheksal Jõgeva AVRO turniiril. Tulemus sõltub suuresti sportlikust vormist, kusjuures oma praeguse tasemega võin päris rahul olla,” märkis maletaja, kelle kodu asub Siimustis. Hugo Päären tuli AVRO turniiri võitjaks teist aastat järjest.

Teise koha saavutas Taivo Jänes Tallinnast 4,5 punktiga. ?Seekordsel turniiri ajal oli kohutavalt palav ilm, mis mängimise omajagu väsitavaks muutis. Esimese kolme hulka olen tulnud kõikidel AVRO turniiridel, tänavune koht oli aga üllatav,” ütles teiseks jäänud maletaja. Aarne Hermlin sai kolmanda koha, neljandaks tuli Margus Sööt, viiendat-kuuendat kohta jagasid Pentti Palmo ja Üllar Hermlin, seitsmes koht kuulus Valdur Tiidule ja kaheksas Kalevi Lehtosaarile.

?Turniir oli põnev ja tasavägine. Tase osutus tugevamaks kui kunagi varem. Võistluse muutis kahtlemata huvitavmaks asjaolu, et Soomest osales seekord koguni kaks võistlejat. Palju tänu KSK Kaubakeskusele, Kurista Saeveskile, EhitusGammale, aktsiaseltsile Kalev, Jõgeva linnale, Eesti Kultuurkapitalile, Spordiklubile Illi ?  firmadele ja asutustele, kes iidse malekultuuri arendamise vajadust mõistavad ja turniiri läbiviimist toetasid,” ütles Tiit Lääne, kes koos linnapea Viktor Svjatõseviga maletajaid autasustas.  Võitjale Hugo Päärenile kinkis lilled ka Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Jõgeva linnavolikogu esimees, maleentusiast Ants Prii korraldas reede õhtul AVRO turniirist osalejatele välkmalevõistluse oma koduaias. ?Turniiril mängis kaasa ka mu poeg Ants Marten, kes paraku kõikidele vastastele kaotas. Poiss oli küll pärast ebaõnne veidi solvunud, kuid võttis kuulda täismeestest maletajate nõuannet ning asus usinasti maleõpikut uurima,? rääkis Ants Prii ja mainis,

et ta arutas Valdur Tiiduga ideed korraldada Jõgeval võistlused tänavamales.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus