Mälestusvõistluste võit pealinna

26 osalenud tõstjast kuulus enamik noorteklassi, kusjuures poiste hulgas oli ka üks 15-aastane tütarlaps. Veterane oli kaks ja meesteklassi võistlejaid kolm. Paremusjärjestus selgus aga ilma kehakaaludeta absoluutarvestuses. Selleks kasutati Sinclairi punktitabelit.

Võidukarika pälvis seekord Tallinna klubi Athleticus esindaja Alvin Kask (kehakaal 77,5 kg), kes sai rebimises sirgetele kätele 90 ja tõukamises 125. Kogusummaks kogunes siis 215 kg. Raido Ruven (Tallinna RL) sai küll tunduvalt suurema kogusumma ? 246 (105+141) ?, ent kuna ta on Kasest ka üksjagu kogukam (106,1 kg) jättis eelpool mainitud Sinclairi koefitsient ta ikkagi teisele kohale.

Kolmanda koha sai klubi Vargamäe esindaja Ain Pent (kehakaal 61,8 kg) kogusummaga 183 (77+106) kg, neljanda koha jõgevlane Hillar Vaino (77,0 kg) kogusummaga 198 (81+117) kg, viienda koha Athleticuse esindaja Mart Seim (86,7 kg) kogusummaga 210 (90+120) kg ja kuuenda koha spordiklubi Jõud esindaja Andres Viksi (67,0 kg) kogusummaga 165 (75+90) kg. Kuut esimest autasustatigi karikatega.

Ain Pent sai lisaks kolmanda koha karikale eriauhinna kui võitja Ako Kaarti kunagises kehakaalus. Parima jõgevamaalase eriauhinna sai Hillar Vaino. Peale tema osales võistlusel veel kaks Jõgevamaa tõstjat ? tema isa Aare Vaino (sai üldjärjestuses 18. koha) ja Laiuse koolipoiss Kert Ustav. Viimase 9. koht üldarvestuses ja 7. koht noorte hulgas pole alles tõstmist alustanud poisi kohta paha.

Ainus naisosaleja, Ingela Jalast Vargamäe klubist tõstis korraliku tehnikaga ja sai tõukamises sirgetele kätele 63 kg ehk tervelt kümme kilo rohkem, kui ta ise kaalub. Parimale naisvõistlejale mõeldud karikas kuulus mõistagi talle. Medalid olid välja pandud ka kuuele noorele (1988 ja hiljem sündinud) ja kuuele veteranile (1965 ja varem sündinud). Ühtekokku oli rikkaliku auhinnalaua juurde asja vähemalt pooltel osalenutest.

Võistluse korraldajad eesotsas kohtunikekogu juhtinud Andres Lippuriga on tänulikud Laiuse Põhikooli perele, kes võistluse seekord oma katuse alla võtsid: selle tavalises toimumispaigas, Kuremaa spordihoones käib praegu teatavasti remont. Treenerid jäid võistluspaigaga igatahes rahule. Kohtunikena tegutsesid E. Kuusk, H. Taurafeldt ja V. Korobov Tartust, V. Ojassalu, S. Luht, Ä. Aia, E. Kütt ja R.Taberland Jõgevamaalt, neid abistasid Laiuse ja Kuremaa spordientusiastid. Eriliselt tänulikud on korraldajad Ako Kaarti heale sõbrale ja õpilasele Rein Taberlandile, kes võistluse ettevalmistamisele ja läbiviimisele palju kaasa aitas. Nagu tavaliselt, elas võistlustele kaasa Ako Kaarti abikaasa Hilja Kaart.

“Võistluse ettevalmistamine ja läbiviimine võtab omajagu aega ja vaeva, kuna Jõgevamaa üks kunagisi esindusalasid on praegu siinmail nullseisus,” ütles Andres Lippur. “Minu teada treenib regulaarselt vaid Laiuse koolipoiss Kert Ustav. Ainsat tõstevõistlust on seepärast ka raske läbi viia: puuduvad ju vastavad ruumid, maakonnas pole korralikke tõstepõrandaid ega isegi tänapäeva nõuetele vastavat tõstekangi. Tõstepõrandad tõime Laiusel siiski veel oma maakonnast, Kuremaa spordihoonest ja Virtusest, kangi palusime aga kaasa võtta tartlastel. Ka kohtunikke tuleb väljastpoolt juurde tuua.”

Võistluste läbiviimine sujus Lippuri sõnul siiski hästi. Miinuspoolele kandis ta aga rahva huvipuuduse: kohalikke spordisõpru võis publiku hulgas ühe käe sõrmedel üle lugeda, kuigi osales ju ka üks Laiuse poiss.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus