Majandusühistu tahab ehitada Mustveesse kaubanduskeskuse

 

Septembri lõpus toimunud oksjonil omandas Jõgeva Majandusühistu Mustvee kesklinnas Tartu mnt 3 asuva kinnistu eesmärgiga rajada sinna piirkonna suurim kaubanduskeskus. See oli ka detailplaneeringu tellija Mustvee linnavalitsuse soov.

Linnapea Gennadi Kulkov tõi detailplaneeringu algatamise põhjusena välja asjaolu, et äritegevuseks ideaalses paigas olevat kinnistut noolis mitu tahtjat, kes oksjonil paraku majandusühistuga sammu pidada ei jaksanud.

Peipsi järve lähedal asuv kinnistu kuulus enne riigile. Huvi Maa-ameti korraldatud kirjaliku enampakkumise vastu oli suur. 318 000 kroonine alghind kerkis olulisel määral, kuid täpset ostusummat oksjoni võitja ei nimetanud.

?Täna saadame Mustvee linnavalitsusele kirja, milles palume väljastada kaubanduskeskuse projekteerimistingimused,? kummutas Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur kohapeal levima hakanud kuulduse, justkui ei plaanikski majandusühistu kinnistule detailplaneeringu kohase keskuse püstitamist.

?Kavandatava keskuse südameks saab Konsumi toidupood. Kindlasti tahame hoones näha rentnikke. Siin võiksid end sisse seada näiteks lillepood, R-kiosk, apteek, arvutipood ning teisedki tooteid-teenuseid pakkuvad firmad. Oma koha leiab ka väike kohvik ning soojas ruumis asuv istumiskoht bussiootajatele,? rääkis Toomas Vahur.

Jõgevamaal on niisuguse universaalse kaubanduskeskuse rajamine esmakordne ettevõtmine.

Kui projekteerimistingimused on olemas, algab tavaline protsess: projekteerija leidmine, läbirääkimised tulevaste rentnikega ning ehitustegevus.

?Hoone projekteerimisel saame arvestada rentnike vajaduste ja soovidega,? täpsustas Vahur. Ehituse rahastamiseks plaanitakse võtta pangalaenu.

Investeeringu kogumahtu hindas Vahur vähemalt 15 miljonile kroonile, mis hõlmab ka toidupoe sisustuse.

Pikemalt loe homsest Vooremaast.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus