Majandusühistu tahab ehitada Mustveesse kaubanduskeskuse

Septembri lõpus toimunud oksjonil omandas Jõgeva Majandusühistu Mustvee kesklinnas Tartu mnt 3 asuva kinnistu eesmärgiga rajada sinna piirkonna suurim kaubanduskeskus. See oli ka detailplaneeringu tellija Mustvee linnavalitsuse soov.

Linnapea Gennadi Kulkov tõi detailplaneeringu algatamise põhjusena välja asjaolu, et äritegevuseks ideaalses paigas olevat kinnistut noolis mitu tahtjat, kes oksjonil paraku majandusühistuga sammu pidada ei jaksanud.

Äritegevusele soodsate tingimuste loomisega loodetakse tõsta Mustvee väärtust perspektiivse turismilinnana.

Arvestatakse tulevaste

rentnike vajadustega

Peipsi järve lähedal asuv kinnistu kuulus enne riigile. Huvi Maa-ameti korraldatud kirjaliku enampakkumise vastu oli suur. 318 000 kroonine alghind kerkis olulisel määral, kuid täpset ostusummat oksjoni võitja ei nimetanud.

?Täna (eile ? toim.) saadame Mustvee linnavalitsusele kirja, milles palume väljastada kaubanduskeskuse projekteerimistingimused,? kummutas Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur kohapeal levima hakanud kuulduse, justkui ei plaanikski majandusühistu kinnistule detailplaneeringu kohase keskuse püstitamist.

?Kavandatava keskuse südameks saab Konsumi toidupood. Kindlasti tahame hoones näha rentnikke. Siin võiksid end sisse seada näiteks lillepood, R-kiosk, apteek, arvutipood ning teisedki tooteid-teenuseid pakkuvad firmad. Oma koha leiab ka väike kohvik ning soojas ruumis asuv istumiskoht bussiootajatele,? rääkis Toomas Vahur eilsel lühiusutlusel Vooremaale. ?Ootame nii kohalikke ettevõtjaid kui väljastpoolt tulijaid, kes sooviksid Mustvees oma filiaali avada.?

Loodavas keskuses peaks inimene saama ühe katuse all võimalikult palju asju ära ajada. Vahur seab eeskujuks Tartu Lõunakeskuse, mastaabid on mõistagi erinevad. Ta loodab, et Mustvee keskuses taasavab ka mõni pank oma kontori.

Jõgevamaal on niisuguse universaalse kaubanduskeskuse rajamine esmakordne ettevõtmine.

Kui projekteerimistingimused on olemas, algab tavaline protsess: projekteerija leidmine, läbirääkimised tulevaste rentnikega ning ehitustegevus.

?Hoone projekteerimisel saame arvestada rentnike vajaduste ja soovidega,? täpsustas Vahur. Ehituse rahastamiseks plaanitakse võtta pangalaenu.

Investeeringu kogumahtu hindas Vahur vähemalt 15 miljonile kroonile, mis hõlmab ka toidupoe sisustuse.

Ettevõtmine tasub ära

Et Mustvee keskus end külastajate vähesuse tõttu ära ei tasu või tasuvusperiood ebanormaalselt pikaks osutub, seda Toomas Vahur ei usu: ?Me ei lähene ühele objektile eraldi, vaid eesmärk on terves maakonnas võimalikult head kaubandusteenust pakkuda.?

Vahuri sõnul läheb majandusühistul Mustvees järjest paremini. Juba praegu ületab tänavune käive 6 protsendi võrra tervet 2004. aastat. Rahalises vääringus on juttu üle 20 miljoni kroonisest summast. Suurema osa sellest moodustavad toidu- ja esmatarbekaubad, ent ka ehitusmaterjalide osakaal on märkimisväärne.

Mustvees on Jõgeva Majandusühistul praegu kaks toidu- ja esmatarbekaupade kauplust (Mustvee ja Peipsi A&O) ning tööstuskaupade ja ehitusmaterjalide pood.

?Kui uus kaubanduskeskus uksed lahti teeb, tuleb praegu Tartu mnt 7 asuva toidupoe asemele mööblikauplus. Peipsi A&O jätkab tegevust. Ehituskaupade müügipinda on aga plaanis laiendada,? rääkis Toomas Vahur tulevikuplaanidest.

Millal uue hoone ehitus lahti läheb, ei julge Vahur täna veel täpselt lubada. ?Õnneks detailplaneeringu peale enam aega ei kulu, see on olemas ja sellest juhindume. Aga hetkest, kui kopp maasse lüüakse, võib hoone avamispeoni minna umbes pool aastat,? ütles Vahur.

Jõgeva Majandusühistu on maakonna suurim jaekaubandusettevõte, mille 25 kauplust asuvad peamiselt maakonna kesk- ja idaosas.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus