Majandusühistu käive kasvas neljandiku võrra

Jõgeva Majandusühistu põhikirja järgi on tänavu ühistu uue juhatuse valimise aasta. Kas ühistut jäävad juhtima senised, juba mitmeid valimisperioode juhatuses olnud Toomas Vahur (juhatuse esimees), Maret Mägi (pearaamatupidaja) ja Endla Raud (kaubandusjuht) või toimub kolmeliikmelises juhatuses muutusi, sõltub volinike koosoleku otsusest.

Märtsi algusest kuni eelmise neljapäevani kestnud piirkondlike koosolekute päevakavas oligi 57 voliniku valimine veidi rohkem kui 2300 ühistuliikme hulgast. JMÜ-l on 27 kaubandusüksust 16 teeninduspiirkonnas, maakauplusi on 19. Oma 645 liikmega on Jõgeva linn ühistus arvukaim, siin valiti 13 esindajat. Kuigi Jõgeva Majandusühistul on linnas vaid neli kaubandusüksust : Kaubahall, Pae, Jaama ja Tarve kauplus, kuulub ühistu 175 miljoni kroonisest käibest Jõgevale koguni 40 protsenti. Maakaupluste osa oli 47 ja Mustveel (ehitustarvete ja tööstuskaupade kauplused, A ja O ning “Peipsi”) 13 protsenti.

Piirkondlike koosolekute läbiviijad Toomas Vahur ja Endla Raud võisid lisaks küllaltki headele majandusnäitajatele ? ikkagi neljandik kaubakäivet ja 700 000 krooni kasumit tunamullusest rohkem ? nentida ka muud head, mis ostjatele silma jääb. JMÜle tuli juurde kolm poodi: jaanuaris avati Laiusel vana poekese asemele uus kauplus, aprillis A ja O Tormas ning augustis mööblipood Pae kaubanduskeskuses.

Poed laienevad

“Põhiprobleemiks nii meile kui ka ostjatele on kaupluste ruumipuudus. Kaubandus- ja laopinnast võtab üha rohkem pinda taara vastuvõtt. Maapoodidest on Torma, Siimusti, Saadjärve ja Kaarepere eriti väikesed. Pingsalt otsime lahendust ruumipuudusele Tormas, pääseteeks on siin juurdeehitis senisele poele või uue kaupluse ehitamine. Veel tänavu ehitame uue kaupluse Maarjasse,” rääkis majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur. Lähiplaane on teisigi: mullu osteti Mustvees maa-ala, kuhu tuleb kuni 1800 ruutmeerilise üldpindalaga Konsumi kaubanduskeskus; ruume saab juurde ka Jõgeva aleviku Mõisa pood.

Kaubahallile uus kuub

Majandusühistu liikmete piirkondlikel koosolekutel kurdeti Jõgeva Kaubahalli kõrgete ja libedate treppide üle. JMÜ juhtidelt saadi teada, et käsil on kaubahalli fassaadi rekonstrueerimise projekteerimine ja koos hoone välimiste ja sisemiste muudatustega tehakse ka välistrepid märksa madalamaks.

Tänavu ei tundnud JMÜ liikmed oma aastakoosolekute vastu eriti suurt huvi. Vaid Laiuse ja Sadala piirkonnas oli vajalik kvoorum koos ja saadi korduskoosolekuta hakkama. Sellal, kui kaubanduses valitses defitsiit ja poeletid tühjad, tuldi koosolekutele palju usinamalt. Nüüd saadakse vajalik teenus ehk paremini kätte ning JMÜ teeninduspiirkondades polegi enam kuigi suuri probleeme. Jõgeva Majandusühistu liikmete 57 esindajat annavad ühistu ja selle juhatuse tegevusele oma hinnangu 20. aprillil.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus