Majade soojustamine tasub end ära

Ühe meie kolleegi korter on ka karmil talvel nii soe, et ta peab pidevalt aknaid lahti hoidma. Et  aga nurgapealsed korteridki sooja saaksid, on majas küttekraanid üsna valla keeratud. Küttearvetest pole aga mõtet rääkida, need on kopsakad.

Üks lehetegija istub elutoas televiisori ees, villased  sokid ja lambanahast sussid jalas, paks sall ümber mässitud. Põhjus on lihtne: naaber pani oma tuppa radiaatoreid juurde, kõrvalkorter aga kannatab.

Jõgeval on olemas sellinegi ühetoaline korter, mille küttearve on sama suur kui kolmetoalisel korteril Tartus. Ja seda nii mullu kui ka tänavu. Põhjus taas lihtne: Tartu kolmetoaline saab sooja moodsast koostootmisjaamast, lisaks on maja soojustatud, aknad vahetatud. Jõgeva ühetoalisel on ka aknad vahetatud ja maja otsasein soojustatud…

Fakte võiks veel kirja panna. Need näitavad, et meil pole ette võetud elumajade soojustamist. Ainult sel moel saaksime vähem energiat tarbida ja ka vähem maksta. Asjaosalised peaksid kiirustama, sest Kredexi laenukraanid lähevad varsti jälle kinni. 

12. mai 2011

blog comments powered by Disqus