Mais toimub Ida-Virumaa arengukonverents

Käesoleva aasta 15. ja 16. mail toimub Ida-Virumaa arengukonverents Narvas Geneva keskuses. Konverentsil räägitakse maakonna arengute hetkeseisust, maakonna rollist kogu Eesti majanduses ja tulevikusuundadest.

Eesti majanduse hetkeseisu üle väitlevad Narva Volikogu esimees Mihhail Stalnuhhin, Severnoje Poberezje tegevtoimetaja Erik Kalda ja Iisaku vallavanem Avo Kiir.

Võime Ida-Virumaad nimetada ka Eesti Tiiger-maakonnaks, sest just siin toimuvad kõige kiiremad arengud. Selleks on ka mitmeid põhjusi – logistiliselt hea asukoht, haritud kaader ja praktiliselt piiramatul hulgal vabu ressursse.

Maakonna kiiret arengupotentsiaali iseloomustavad hästi Jõhvi kinnisvarasse tehtud investeeringud viimase kolme aasta jooksul – 2,3 miljardit krooni. Järgmise kolme aasta jooksul plaanitakse aga veelgi suuremat investeeringut – 2,6 miljardit krooni.

See on ainult üks osa maakonda tehtavatest investeeringutest. Kui liidame juurde veel Narva, Kohtla-Järve, Narva-Jõesuu ning teistesse valdadesse ja linnadesse planeeritavad investeeringud, siis see summa mitmekordistub.

Konverentsi korraldajateks on Ida-Viru Maavalitsus ja Eesti Konverentsikeskus. Konverentsi töökeelteks on eesti, vene ja inglise keel. Kavaga saab tutvuda maakonna kodulehel http://www.ida-virumaa.ee/

ANTI RONK,
Ida-Viru Maavalitsuse avalike suhete nõunik

blog comments powered by Disqus