Mais avatakse Jõgeval uus taaskasutuskeskus

Üle Eesti hakkavad järjest populaarsemaks muutuma taaskasutuskeskused, kus kliendid saavad rentida müügipinna ning siis oma kraami müügile tuua. Mai algul avatakse üks selline ka Jõgeval.

Paari nädala pärast Pargi tänav 3 majas avatav taaskasutuskeskus Sahver ei tule küll suur, kuid see-eest hubane ja maitsekalt sisustatud. “Üheksakümne ruutmeetri suuruse müügipinnaga me just kaubanduskeskuseni ei küüni, kuid usun, et kõik huvilised mahuvad ära. Sahver tuleb juba kujunduselt ja sisult väga omanäoline. Oleme võtnud eesmärgiks kasutada sisustades võimalikult palju naturaalset ja looduslikku. Kuid seda saab lähemalt näha juba kohapeal,” kergitasid pisut saladuskatet taaskasutuskeskuse loojad Evelyn ja Jaanika.

Kokku umbes 40 boksi

Nende sõnul on võimalik välja rentida umbes nelikümmend boksi ja neid on kolmes erinevas suuruses. Suurimad ehk L-suurusega boksid asuvad eraldi ruumis ning on mõeldud mööbli jaoks, M-suuruses boksi laius on üks meeter ning seal on stange riiete jaoks ning riiul jalanõudele.  Väikseim ehk S-suuruses boks kujutab endast 60 sentimeetri pikkust riiulit. Müügiboksi eest tuleb vastavalt selle suurusele tasuda nädalas 5-11 eurot.

Sahvrisse toob igaüks oma kauba ise, taaksasutuskeskuse poolt antakse sobiv müügiboks ning vajalikud tarvikud kauba välja panemiseks ja hinnasiltide lisamiseks. “Hoolitseme ka ise selle eest, et müügile toodavad esemed oleksid korralikult hoitud. Kaupa saab müüja kogu rendiperioodi vältel juurde tuua ning samuti saab ta juba müüdud kauba eest raha igal ajal välja võtta. Kuna registreerime iga ostja, on olemas ka kontaktid suhtlemiseks, kui mõni ostja soovib hinna üle kaubelda ja tal tekib vajadus kauba omanikuga ühendust võtta,” selgitasid Sahvri perenaised.

Aitavad hinda määrata

Müüki toodavale kaubale taaskasutuskeskus piiranguid ei sea. “Võib müüa  riideid, jalanõusid, ehteid, nõusid, aga ka mööblit, käsitööd, tööriistu, raamatuid. Kindlasti peab müüdav kaup olema puhas ja terve. Oleme ka kindlasti abiks hindade määramisel, kui selleks vajadus peaks tekkima,” lisasid Evelyn ja Jaanika.

Kuigi keskus avatakse alles mõne nädala pärast, saab juba praegu bokse rentida. Selleks saab taaskasutuskeskuse pidajatega kontakti võtta Facebook’i lehel Sahver. “Ootame kõiki müüma ja ostma. Ka kevadist suurpuhastust tasub Jõgevamaa inimestel sel kevadel teise pilguga teha: asjad, mida juba aastaid ühest panipaigast teise on tõstetud, saab nüüd meie juures rahaks teha. Samas ootame ka uute asjadega kauplejaid, kes oma poe avamisega ei taha jännata,” julgustasid Sahvri perenaised oma kaupa nende juurde tooma.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus