Mais algas juuli

Nagu näha ja tunda, on loodusel meile jätkuvalt üllatusi varuks. Nüüd siis algas mais juuli, sest just sel kuul  õnnistatakse meid tavaliselt troopikapalavusega.

Õunapuude õied avanesid nädalavahetusel nii kiiresti, et seda vaiksel õhtul peaaegu kuulda võis… Sirelidki jahmusid ootamatult heldest soojavoost ja  asusid kärmelt pungi paisutama.

Ööbik, kägu ja rukkirääk tõstavad korraga ja kordamööda häält ega malda raasugi une- ega lõunatundi pidada.  Ju nad arvavad, et on kalendrist vähemalt kuu võrra maha jäänud ning peagi on lauluaeg ja maavalduste jagamine läbi. Toomingaõied juba pudenevadki ja hilised nartsissid on end tavalisest varem „üles löönud”. Sellest kiirustamisest on natuke kahju, aga parata pole midagi, vaid tuleb rõõmuga  vastu võtta see, mida parasjagu pakutakse.

Rannikust tunduvalt  soojema sisemaa järvede-jõgede ääres on  peesitajaid murdu ja küllap on mõni julgem juba sulistadagi proovinud. Need, kes talisuplust ei harrasta, võiksid siiski veel pisut oodata, et mitte nädala pärast villase salliga ringi kõndida. Ette peaksid lehekuus saabunud südasuveilmaga  vaatama needki, kelle tervis palavust ei talu.

Nautigem põhjamaist kevadet, mis on tänavu eriti  krutskeid täis!

20. mai 2014

blog comments powered by Disqus