Maido Mägi armastab kive

Maido Mägi elas varem Jõgeval suures korterelamus. ?Korteris elamine hakkas ära tüütama. Otsisin rohkem vabadust ja suuremat eneseteostamisvõimalust. Nii ostsingi kuus aastat tagasi Pargi tänavale puumaja, mida remontima ja korrastama asusin,? rääkis ta.

?Puit ja kivi on mulle juba lapsepõlvest meeldinud. Nii otsustasin nendele omapära pakkuvatele materjalidele tugineda ka oma aia kujundamisel, et anda sellele võimalikult looduslähedast ilu.?

Otsib kive sadade kilomeetrite tagant

Maido Mägi on kivide otsimiseks läbi sõitnud sadu kilomeetreid. Neid on ta toonud Jõgevamaalt ja ka palju kaugemalt. Mõned on toodud mererannastki.

?Enamuse kive olen saanud aeda läbi pika otsimise, kuid see tasub alati ära. Tunnen rõõmu sellest, et igal kivil oma nägu ja loodan, et mõnigi neist meenutab mind ennast,? kõneles ta.

Kivide ja taimede harmoonias on Maido Mägi aias sündinud kiviktaimla, mida kaunistavad lilled, mitmed puu- ja põõsavormid. Aia korrashoidmisel on Maidol abiks ka naispere.

Jõgeva on tublisti kaunimaks muutunud

Peremees on ise aeda ehitanud kamina, mille juures pere ja sõprade seltsis hea lõõgastuda. Maido Mägi on osaühingu Market Transport juhataja ja Jõgeva linnavalitsuse liige, aega puhkamiseks jääb tal peamiselt õhtuti ja nädalavahetustel.

?Koduga tuleb pidevalt tegelda. Rohkem võin sellega rahule jääda siis, kui maja on lõplikult renoveeritud. Tööd jätkub aga kindlasti pidevalt,? lausus peremees.

Ettevõtja rõõmustab ka selle üle, et teisedki Jõgeva majaomanikud on hakanud rohkem oma kodude kaunistamisele mõtlema. Nii muutub kogu linn ilusamaks ja omanäolisemaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus