Magusa lõpuga seltsipäev

Sordiaretuse instituudi juurde kogunenud seltsipäevalised ? “rahvaloenduse” andmetel oli neid ühtekokku 107 ? siirdusid peopaika ehk vana klubi ja jõe vahelisele alale õhupallide ja plakatitega kaunistatud rongkäigus ning lauldes, pasunaid puhudes ja hüüdlauseid hõigates.

Pärast tervituskõnesid näitasid oma oskusi Jõgeva aleviku tantsutüdrukud, kes end tõeliste entusiastidena ise juhendavad. Kohalikud rollimänguhuvilised tutvustasid oma omapärast harrastust ning näitasid relvi, mida nad rollimängudes kasutavad. Agaramad said relvi oma käega proovida ja kui lahinguks läks, unustati hasardi tõttu nii vanus kui teaduskraadid.

Rollimängijate kaasa toodud mängu-ajaloo hõngu kõrval pakuti ka päris-ajaloo hõngu: kodu-uurijad Arvo Oja ja Juhan Danneberg olid välja pannud näituse Jõgeva alevikku tutvustavatest vanadest fotodest.

Võistelda sai seltsipäeval taimede tundmises ja matkatehnikas. Kümmet eri liiki taimed oli sordiaretuse instituudi teadur Ülle Tamm korjanud Linnumetsast ning tema oli ka võistluste peakohtunik. Matkatehnika võistluse, mille käigus tuli imiteerida köite abil jõe ületamist (tegelikult olid köied tõmmatud muidugi maa kohale!), poomil joosta, nöörredelit mööda puu otsa ronida, karabiini pidi nööri külge aheldatuna ümber kolme puu ring teha jne.

Seltsipäeva osaks olnud koogifestival ei olnud küll võistlus, ent ?ürii tegutses sellel üritusel ometi. ?ürii esimees Vahur Kukk ütles oma arvamuse küpsetiste kohta veinidegusteerijate ja parfüümiarvustajate terminoloogiat kasutades.

Parimaks auhinnaks kümne koogi autoritele olid tänulike sööjate kiidusõnad. Kiidukõned läksid lahti õigupoolest juba enne söömist, sest enamik küpsetisi oli ka kenasti kaunistatud.

Et seltsipäeva just eelpool nimetatud kohas peeti, sellel oli ka oma tähendus.

?Siin, vana klubi taga jõe ääres ja väikestel jõesaartel on kultuuriseltsi Vanaveski, spordiklubi Rajaleidja ja noorteklubi J.A.N.K. liikmed ning teised aktiivsed inimesed paari viimase aasta jooksul mitu hoogtööpäevakut teinud,? ütles kultuuriseltsi Vanaveski eestvedaja Reine Koppel. “Nüüd tahtsime rahvale näidata, millise toreda tulemuse need on andnud.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus