Magus koostööprojekt

Rahvusvahelises koostöös oleme varemgi osalenud, kuid seni on kontaktid piirdunud lähimaade Läti, Soome ja Rootsiga. 2006. aasta sügisel osales meie kooli sotsiaalpedagoog Kristel Kivioja Poolas toimunud partnerkoolide otsingukoosolekul. Seal tekkis huvigrupp ning koos pandigi alus projektile “Suhkrupeet?. Just sellise nime ja sisuga projekti mõtte algatajaks oli üks suhkrupeedindusega lähedalt kokku puutuv Poola kool, kes lõpuks aga hoopis projektist kõrvale jäi, sest ei saanud oma riigilt rahalist toetust.

Millega projekti käigus tegeleme? Kindlasti ei hakka me kasvatama suhkrupeeti, küll aga on meil novembris toimuval Belgia kohtumisel võimalus külastada farmi, kus sellega tegeldakse. Üldse on projekti käigus plaanis külastada kõiki partnerkoole. Esimene kohtumine toimus 21.-25. jaanuaril Hispaanias ning oli planeeritud ainult juhendajatele.

Hispaania kohtumine viis kokku kõigi koolide esindajad. Peeti tundidepikkusi koosolekuid edasise tegevuskava täpsustamiseks, aga nägime ka Hispaaniat, nautisime lõunamaa paarikümne soojakraadiga talvepäevi ning saime aimu hoopis harjumatust söögikultuurist. Et siesta ehk lõunapaus kestis kella kahest poole viieni ja õhtusöök üheksast poole üheni, siis oli igasugune figuurihoidmise plaani võtmine mõttetu.

Ja aega oli hispaanlastel rohkem kui meil, kunagi ei olnud kiire, sest ka veerandtunnine hilinemine ei olnudki hilinemine.

Kuna meie partnerkool asub üsna Portugali piiri ääres, siis käisime ka vanas Portugali linnas nimega Olivenza, mis hetkel kuulub küll Hispaania Kuningriigi koosseisu. Et meie projekt on seotud magusaga, oli meil võimalus külastada väikest pagaritöökoda. Kook, mida seal pakuti, kannab nime tecula-mecula ning maitses ülimagusalt, st väga hästi.

Veel külastasime roomlaste poolt veidi enne meie ajaarvamist rajatud linna nimega Merida, mis on kui Rooma linna väike vend. Seal asub Rooma teater, amfiteater ja lisaks veel kümneid roomlaste ajast säilinud arhitektuurimälestisi.

Järgmine kohtumine leiab aset aprillis Rootsis. Selleks ajaks kogume õpilastega rahvuslike küpsetiste retsepte, sest Rootsis toimub nii erinevate küpsetiste valmistamine kui ka kokaraamatu kokkupanek.

TIINA LUIGE,
Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi huvijuht

blog comments powered by Disqus