Maestro Jaanus sai kaheksakümneseks

Kontserdipalade vaheaegadel jutustas juubilar oma pikast ja sündmusterohkest elust.

“Mustvee orkestris hakkasin mängima kümneaastase poisina ja sedasama orkestrit olen nüüdseks juhatanud kuuskümmend aastat,” meenutas Jõgevamaa üks staa?ikamaid kultuuritegelasi. Veel rääkis ta oma tööst metsamajanduses, jahiretkedest, suhtumisest loodusesse ja seiklustest möödunud aastal toimunud memme-taadi konkursil, kus ta Jõgevamaa Taadi tiitli võitis. Juubilari juttu aitas illustreerida tema elukäiku tutvustav slaidiprogramm, mille koostas ja kinkis talle Mustvee kultuurikeskus.

Juubelikontserdil mängitud palad olid Valter Jaanuse enda välja valitud. Dirigent mängis ka ise erinevaid pille.

“Meie orkestrijuht oskab mängida peaaegu kõiki vaskpille, kornetit, baritoni ja alti,” ütles orkestri liige Andres Kivimurd.

Kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova kiitis Valter Jaanuse oskust pillimehi orkestris suurepäraselt koos hoida.

“Tema on orkestri hing,” kinnitas linna kultuurijuht.

Valter Jaanust õnnitles teiste hulgas EELK Mustvee koguduse õpetaja ja juubilari kauaaegne perekonnasõber Eenok Haamer, kelle sõnul on Valter Jaanuse pillimänguoskus ka järgnevatele põlvkondadele edasi antud.

“Mu pojad Naatan, Markus ja Siimon on kõik Valter Jaanuse juhendamisel puhkpilliorkestris mänginud. Nüüd tegelevad puhkpillmänguga aga Markuse pojad, kes hiljutisel konkursil silmapaistvale kohale tulid. Nii võib öelda, et Valter Jaanusel on olemas lapselapsed ka muusikalises mõttes,? rääkis Eenok Haamer.

Mustvee linnapea Mati Kepp iseloomustas linna aukodanikku Valter Jaanust huumorimeelse mehena, kes elus ikka helgemat poolt näha mõistab.

“Loodan väga, et Valter on orkestri eesotsas ka siis, kui Mustvees Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistatakse,” ütles linnapea.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus