Madisepäeva bridžiturniirist saab traditsioon

Möödunud laupäeval peeti Jõgeval Madise Majas madisepäeva bridžiturniir, mis saab iga-aastaseks traditsiooniks ning mis loodetakse ühendada ka vabariikliku  kõrgeima auhinna võistlusega.

Laupäevasel turniiril peeti kaks vooru, mis mängiti maksimumpunktidele. Kohale tulnud üheksateistkümnest paarist oli kuus paari ka Jõgevalt.

Osavamatest mängijatest olid kohal ka Eesti paremate hulka kuulvad Hillar Sula ja Lauri Naber Tartust.  Siiski võitsid madisepäeva turniiri bridži- ja abielupaar Keilast — Jüri ja Piret Aava. Teise koha saavutasid Jaak Aava ja Jan Maripuu Tallinnast. Kolmas koht kuulus Mart Ostrale ja Riho Niidule. Parim Jõgeva bridžipaar Ats ja Enn Päll saavutasid üldarvestuses kuuenda koha.

Turniiri korraldamise idee tuli kohalikelt bridžientusiastidelt. Madise Maja peremehe  ja bridžiharrastaja Madis Õunapuu sõnul tahetakse  vastselt maha peetud turniir muuta iga-aastaseks traditsiooniks. “Pikemas perspektiivis on soov liituda madisepäeva turniiriga vabariikliku grand prix võistlusele,” lisas ta.

Jõgeval on sportliku bridži harrastajaid umbes kümmekond paari, kuid pole veel registreeritud klubi. “Selleks, et teha ametlikku bridžiklubi ja liituda Eesti bridžiliiduga, peaks paare olema vähemalt kaksteist,” selgitas Madis Õunapuu, rõhutades, et aktiivseid mänguhuvilisi oodatakse nende grupiga liituma. “Praegu on suurem osa mängijaid vanemas eas mehed, kuid hea oleks, kui meiega liituksid ka nooremad kaardimänguhuvilised. Vanemad olijad on meeleldi nõus noori ka mängima õpetama,” lisas Õunapuu.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus