Maavanemad soovivad, et raha laekuks maakonda ilma vahendajateta

Maavalitsuste esindajad keskendusid Voorel toimunud arutelul maakonna arengustrateegia väljatöötamisega seotud probleemidele.

?Mõttevahetus oli elav. Ühisele seisukohale jõudsime aga selles, et sadu miljoneid kroone ei peaks jagama mitte riiklikele aktsiaseltsidele, vaid raha tuleks anda otse maakonda, sest maakonnad oskavad seda raha ise kõige paremini kasutada. Ühtlasi oleme ise nõus kaks kolmandikku raha juurde panema. Oleme sellise lahendusvariandi otstarbekust korduvalt selgitanud ka ministeeriumidele,? rääkis Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kes on maavanemate tegevuse praegune kureerija ja kes koos Jõgeva maavalitsuse majandusarengu osakonna juhataja Mati Jõgiga Voorel nõupidamise korraldas. 

Nõupidamisel osalejad vaagisid maakondade arengustrateegiat neljas töörühmas. ?Minu jaoks on kõige olulisem küsimus, kellele arengustrateegia kuulub, kes on see juriidiline keha, kes teda kannab, kui tihti strateegiat ümber vaadatakse,? ütles Rapla maavanem Tõnis Plank. Läänemaa maavanema Sulev Vare sõnul peaks maakondade arengustrateegia sisaldama nii riigi kui ka omavalitsuste huve. Lääne-Virumaa maavanem Urmas Tamm leidis, et maavanemad peavad erinevate valuküsimuste lahendamisel tegutsema ühtse meeskonnana.

Aivar Kokk tutvustas kolleegidele ka kümmet visiooni Jõgevamaa arenguks.

?Jõgevamaa arenguplaanid on väga huvitavad ja muljetavaldavad, loodan, et need kõik ka realiseeruvad. Minu arvates on Jõgevamaal väga tugev arengupotentsiaal,? märkis Rapla maavanem Tõnis Plank.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus