Maavanemad proovisid Jõgevamaal sepatööd

Kolm kuud maavanemate tegevust koordineerinud Jõgeva maavanem Aivar Kokk võttis hommikul kolleegid vastu Põltsamaa Lossihoovis. Siseneti veinikeldrisse, kus AS Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav andis ülevaate ettevõtte tegevusest ja tutvustas uudistooteid. Maakondade juhid degusteerisid ka firmas E-Piim valmistatud Eesti juustu.

?Ka Valgas olid kunagi tugevad veinitootmise traditsioonid, kuid kahjuks viisid ümberkorraldused nõukogude aja lõpus ja taasiseseisvumise algul meie veinitööstuse kaoseni. Põltsamaa kogemused näitavad aga, et Eesti veinil on tulevikku ja hea kui tarbija peab lugu kohalikust tootest. Valgamaal on populaarsed ka  Põltsamaa Felixi ketsupid, majoneesid ja mahlad,? ütles Valga maavanem Georg Trasanov.

Rändav karjakell sai uue lüli

Kunstsepa Jaak Krivini sepikojas kinnitas maavanemate tegevuse uueks koordinaatoriks saanud Lääne maavanem Sulev Vare järjekordse lüli karjakella ketile. Rändav karjakell on maavanemate koordinaatorite ametitunnus.

Jaak Krivin palus maavanematel kirjutada oma nimed sepikoja seinale ja laskis neil proovida ka sepatööd. Sepa sõnul tuli see maavanematel üsnagi hästi välja.

Pajusi vallas asuvat Otisaare karjääri tutvustas maavanematele ASi Kaltsiit juhataja Eri Lass.

Siimusti parki istutasid maavanemad hõbekuused, iga puu külge on kinnitati silt maakonna ja maavanema nimega. ?Hõbekuusk on just maavanema vääriline puu,?  avaldas arvamust Aivar Kokk.

Omedus ootas maavanemaid kalandusettevõtja Jüri Vooder, kes korraldas neile laevareisi Peipsil.

?See seltskond maavanemaid sõitis Peipsil laevaga kindlasti esimest korda. Nad said kogemuse, milliseid suurepäraseid puhkamisvõimalusi pakub Peipsi järv ja selle ümbrus. 19. augustil toimuva kalafestivali ajal avame regulaarse laevaliikluse Mustvee ja Omedu vahel. Usun, et viieteistkümne aasta pärast on Peipsi rannik muutunud Eestimaa kõige atraktiivsemaks turismipiirkonnaks,? oli maavanem Aivar Kokk veendunud.

Päevakorral kutseharidus

Mustvee vanausliste kirikus oli maakonnajuhtidele ekskursioonijuhiks Apolinaria Repkina, kes esitas ka vanausuliste jumalateenistusel lauldavaid vanaslaavikeelseid laule.

Palamusel külastati apteeki, kuulati koolmuuseumis selle direktori Arne Tegelmanni juttu. Voorel tutvuti Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskusega.

Voore külalistemajas toimunud tseremoonial andis Aivar Kokk maavanemate koordinaatori volitused Lääne maavanemale Sulev Varele pidulikult üle.

?Jõgeva maavanem oli võimekas koordinaator ja kavatsen tööd sama edukalt jätkata. Arvan, et edaspidistel nõupidamistel peaksid maavanemad põhjalikult rääkima kutsehariduse olukorrast ja maavalitsuste eelarvetest. Maavalitsused on ühed vähesed, kelle eelarved on juba pikemat aega külmutatud olnud,” tunnistas Sulev Vare.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus