Maavanem tunnustas võidukaid sportlasi

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets korraldasid eile piduliku vastuvõtu viimasel ajal silma paistnud maakonna sportlastele — rannamaadluse maailma meistrivõistlustel juunioride arvestuses kuldmedali võitnud Johanna Kikkasele  ja naiste teivashüppes Eesti meistriks tõusnud Reena Kollile.

Maavanem Viktor Svjatõšev toonitas, et nii Johanna kui Reena  on võimekad ja spordis kaugele jõudnud noored, kellel tasuks pürgida veelgi kõrgemate eesmärkideni, miks mitte ka olümpiamängudele. Maavalitsus ja spordiliit Kalju kinkisid  Johannale ja Reenale Tiit Lääne raamatu Eesti sportlastest olümpiamängudel. “Tahaks loota, et kui selline raamat ilmub viieteistkümne aasta pärast, kirjutatakse seal  ka meie tänastest tublidest sporditüdrukutest, keda ootavad kindlasti ees huvitavad väljakutsed,” lausus spordiliidu tegevjuht Uno Valdmets.

“Spordis on oluline andekus, kuid kõige suurem tähtsus on edasijõudmiseks siiski tööl,” märkis Valdmets. Johanna Kikkas ja Reena Koll  said autasuks ka Jõgevamaa Hõbemärgid,  mida nad edaspidi spordisündmustel ka kanda lubasid.

Jõgeva maavalitsus ja spordiliit Kalju tunnustasid ka sportlaste treenereid — Põltsamaa maadlusõpetajat Arved Külanurme ja  Reena Kolli ema Piret  Kolli, samuti Hendrik Lindepuud, kes ei saanud aga pidulikul sündmusel osaleda.

“Hendrik Lindepuu  annab mulle juhiseid akrobaatikas ja teivashüppes, ema Piret hoolitseb üldfüüsiliste võimete ja vastupidavuse eest, isa Hanno soovitustest on palju abi,  et võistlustel hästi keskenduda ja vaimselt võimalikult tugev olla,”  iseloomustas Reena Koll oma  juhendajaid.

Praegu Tallinnas treeniv Johanna Kikkas märkis, et tema maadejaks kujunemisel on suur osa treener Arved Külanurmel, samuti sellel, et maadlus Põltsamaal populaarne on.

Johanna Kikkas ja Arved Külanurm rääkisid ka rannamaadluse iseärasustest.

Arved Külanurm märkis, et rannamaadlusest võib tulevikus saada ka olümpiaala.  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus