Maavanem tunnustas kunagiste sõjameeste isamaa-armastust

Jõgevamaa Vabadusvõitlejate Ühingus on 42 liiget, kellest pidulikule vastuvõtule tuli 33. Maavanem Aivar Kokk avaldas oma kõnes lugupidamist eakatele meestele, kes sõdisid Teises maailmasõjas võõras mundris, kuid kes oma võitlusteel pidasid esmatähtsaks Eestimaa vabastamist vaenlasest ja unistasid iseseisva riigi taastamisest. Tema sõnul on veteranid oma isamaalise hoiakuga suuresti eeskujuks noorematele. “Soovin teile tugevat tervist  ning jõudu ja vastupidavust edaspidiseks,” lausus maavanem kunagistele sõjameestele.

Tervitussõnu veteranidele ütlesid ka Kaitseliidu Jõgeva Maleva esindajad major Ants Nurk ning kapten Riivo Piirson, kes kinkisid Vabadusvõitlejate Ühingu liikmetele Ülo Pärna koostatud raamatud ? “Vabadussõja Jõgevamaa sündmuste lugemiku” ja “Kaitseliidu Jõgeva Maleva 15. aastapäeva albumi”.

“Eestile truu surmani!” raporteeris kingitust vastu võttes Kaitseliidu Jõgeva Maleva reservlipnik Karli Kukk Puurmanist. “Nii on kombeks Eesti sõjameestel öelda, kui neid tunnustatakse,” lausus veteran, kes on pälvinud mitmeid aumärke, muu hulgas Valgeristi III klassi, Võidutule medali ja Kotkaristi.

“Sõjakeerises tundsin pidevalt muret ka omaste pärast, kes ootasid mind koju tagasi. Alati on minus püsinud usk, et Eesti saab kord vabaks,” tunnistas Kukk.

Karmid ja dramaatilised ajad üle elanud mehed avaldasid mõtteid ühiskonnaelu paremaks korraldamiseks Eestis. Patriotismi oleks nende hinnangul enam vaja, noortele tuleks  senisest põhjalikumalt õpetada sõjameheoskusi. “Samuti tuleks korraldada teemakohaseid laagreid,” märkis Kuristal elav Teise maailmasõja veteran, Sinimägede lahingus võidelnud Heino Lätt.

“Mõtted on igati õiged. Viies Jõgevamaa koolis ongi juba riigikaitse õppekavas,” kinnitas kapten Riivo Piirson.

Jõgevamaa Vabadusvõitlejate Ühingu liikmed avaldasid soovi teha annetusi Vabadussõja Võidusamba püstitamiseks. Rahakogumine Eestimaa vabadusvõitlust sümboliseeriva mälestusmärgi heaks korraldati kohe vastuvõtul. Annetuse tegi ka maavanem Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus