Maavanem peab Kesk-Peipsi sadama väljaehitamist perspektiivikaks

Mustvees peetud kohaliku omavalitsuse ja maavalitsuse esindajate nõupidamisel teatas maavanem Viktor Svjatõšev, et peab vajalikuks Kesk-Peipsi sadama väljaehitamise jätkamist ja sellele rajatisele võimalikult mitmekülgse rolli andmist nii Peipsi piirkonna kui ka kogu Eesti majanduselus.

Viktor Svjatõševil on plaanis  korraldada jaanuaris  teemakohane nõupidamine, kus osalevad erinevate ministeeriumide juhid, esindajad erinevatest rahastamisega tegelevatest fondidest, institutsioonidest ja ettevõtetest, kes huvituvad nüüdisaegse sadama ehitamisest Mustveesse.

Kesk-Peipsi sadam on perspektiivikas projekt mitte ainult regionaalpoliitilisest, vaid ka üle-eestilisest ja rahvusvahelisest vaatevinklist, sest Euroopa suuruselt neljas järv  Peipsi on  looduslikult ja struktuuriliselt oluline veekogu Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni idapiiril. Seega peaks Mustvee sadam hakkama täitma võimalikult mitmekülgseid ülesandeid ja looma paremad tingimused Eesti ning Venemaa suhete arendamiseks kaubanduses ja muudeski valdkondades, kindlustama turvalise randumise turistidele, kes on alustanud jahtidega sõitu Läänemerelt, stimuleerima turismi Peipsi-Emajõe piirkonnas, olema varjusadamaks tormi korral. “Mõistagi on oluline roll sadama piirkonda rajatavatel hoonetel ja infrastruktuuridel,” kinnitas Viktor Svjatõšev.

“Hea oli tõdeda, et uus maavanem toetab sadama väljaehitamist. Praeguseks on välja kuulutatud riigihange Kesk –Peipsi sadama ehitaja leidmiseks,” ütles Mustvee linnapea Mati Kepp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus