Maavalitsuse töötajad käisid verd andmas

Esmapäeval korraldas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskus Jõgeva haigla saalis doonoripäeva, kus verd andsid ka Jõgeva maavalitsuse. Verd tuli loovutama ka maavanem Aivar Kokk.

Doonorilaualt tõusnud maavanem tunnistas, et enesetunne on hea ning verekeskuse meedikud tegid oma tööd igati professionaalselt.

“Doonor sai minust üliõpilasaastatel ja tänaseks olen arvatavasti viisteist või kuusteist korda verd andnud. Kindlasti kasvab doonorluse tähtsus järjest, sest arstiteaduse arenedes tehakse palju keerulisi operatsioone ning vajatakse märksa rohkem verd kui tavaliselt,” märkis ta.

“Ilma doonorivereta on inimeste elu päästmine ja ravimine võimatu paljude,” tõdes Põltsamaa linnavolikogu esimees Toivo Kroon, kes töötab maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonnas.  “Mõnel inimesel on vere andmise suhtes teatud kartus ja eelarvamused. Mina olen veendunud, et vere andmine mõjub organismile hästi, sest aitab ka verd puhastada,” lausus Kroon.

“Maavalitsuste töötajate hulgas on doonoreid üldiselt vähe. Seetõttu väärib Jõgeva maavalitsuse töötajate vereandmine igati kiitust ja teistele eeskujuks toomist,” lausus Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuse arst Eva Teinberg.

“Muret põhjustab asjaolu, et üldiselt on Jõgevamaal doonorite arv vähenenud. Ehk on see tingitud sellestki, et nooremad inimesed, kelle hulgas palju võimalikke vereandjaid, on mujale elama kolinud,” ütles ta.   

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus