Maavalitsuse ring maakonnas lõppes Jõgeva vallas

?Väga tihti me ise ei teagi, mis meie valdades ja linnades täpselt toimub, millega seal tegeldakse, millised need koolid ja lasteaiad on,? ütles maavanem Aivar Kokk omavalitsustes taoliste tutvumispäevade korraldamise kohta ning lisas, et põlise jõgevamaalasena sai temagi väga palju uut ja huvitavat teada.

Maavanema sõnul peab maavalitsus olema maakonna arengul juhtivaks jõuks ning et seda võimalikult hästi teha, tuleb ka ametnikel hästi kursis olla, kuidas mingis piirkonnas asjad täpselt on.

Ringkäikudel käidi omavalitsuste suuremates ja erilisemates ettevõtetes, lisaks veel noortekeskustes ning kindlasti kõikides lasteaedades ja koolides, kuhu viidi ka kommipuu, mille viljakandmise eest peavad edaspidi hoolt kandma linnapead ja vallavanemad.

Jõgeva vallas tutvuti Laiuse Põhikooli ja noortekeskusega, külastati käsitöökoda Kuldne Õlg, vaadati ringi Jõgeva aleviku lasteaias ja noortekeskuses, Sordiaretuse Instituudis, Vaimastvere, Kuremaa ja Siimusti haridusasutustes. Käidi uudistamas põllumajandusettevõtteid Perevara ja Laiuse POÜ. Rapsiõli tootmisest andis põhjaliku ülevaate ringkäik Werol Tehastes, samuti tutvuti Kuremaa spordikompleksi võimalustega.

?Me jätkame kindlasti neid visiite nii omavalitsustes kui meie allasutustes, kuna olukord muutub üsna kiiresti,? ütles Kokk ning lisas, et kui keegi tahab maavalitsust endale külla kutsuda ja oma tegemisi tutvustada, siis kõik kutsed on oodatud.

Taavi Linnamäe

blog comments powered by Disqus