Maavalitsus käivitas korvpalliplatside projekti

Jõgeva maavalitsuse initsiatiivil alustatud harrastusspordiprojekti ?Välikorvpalliväljakud? raames on ostetud 13 komplekti, mis koosnevad korvpallilauast, selle kandekonstruktsioonist ning võrguga rõngast. Avalikuks kasutamiseks mõeldud mänguväljaku rajamine jääb omavalitsuse hooleks. Projekt tehakse teoks koostöös Jõgevamaa spordiliiduga Kalju.

?Kolme sporditarvete firma hulgast valiti välja soodsaima pakkumise teinud Sportservice OÜ, nende pakutud hind jäi alla 100 000 krooni,? ütles maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik.

Laupäeval viis Sildnik korvpallilauad-postid-rõngad maakonna kõikidesse omavalitsustesse laiali.

Kas mänguväljak teha asfaltkattega või mõnest muust sobivast materjalist, seda otsustab iga vald või linn ise. Nagu sellegi, kas rajada tänavakorvpalliplats või kahe korvirõngaga väljak. Viimasel juhul saab omavalitsus soodushinnaga soetada teisegi korvpallilaua.

?Kui koos autojuhiga korvpalliinventari maha laadisime, oli hea meel näha kohapealsete vastuvõtjate rõõmu,? rääkis Sildnik. ?Maakonnale ringi peale teinuna jäi viimaseks peatuskohaks Võtikvere, kus pakutud jääkuubikutega külm morss tegi olemise mõnusalt jahedaks ja südame soojaks.?

Jõgeva maavanem Aivar Kokk ütles, et tänavune korvpalliväljakute rajamine on kaudne jätk mullusele harrastusspordi projektile, mille käigus avati üle maakonna 33 võrkpalliplatsi. ?Korvpall kogub Eestis viimasel ajal taas populaarsust. Nii noorte kui vanemate inimeste mänguhuvi peab saama väljundi. Meie ülesanne on rikastada maakonna inimeste tervisespordiga tegelemise võimalusi.?

Millal esimene (tänava)korvpalliplats avatakse ja maavalitsuse kingitud pall lahti hüpatakse, sõltub sellest, kui ruttu konstruktsioonid maasse kinnitatakse ja väljakud valmis saavad. Heiki Sildnik avaldas lootust, et esimesed mängud uutel väljakutel peetakse juuli alguses.

ANDRES LOORAND,
Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus