Maavald otsib Hiie sõpra

Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda ootab mardipäevani ehk 10. novembrini ettepanekuid käesoleva aasta Hiie sõbra aunime andmiseks.

Hiie sõbra aunime võib anda inimesele, ühendusele või asutusele, tänu kelle sihikindlale tegevusele on mõni ajalooline looduslik pühapaik säilinud või selle seisukord paranenud. Või on Maavalla rahvas saanud rohkem teada meie maa looduslikest pühapaikadest. Samuti inimesele, tänu kellele on Maavalla looduslikud pühapaigad paremini kaitstud.

Hiie sõbra valib esitatud isikute, ühenduste või asutuste hulgast välja Maavalla Koja, Hiite Maja SA ja EVT Põlisrahvaste SA moodustatud valimiskogu. Ettepanekuid koos kandidaadi isiku- ja kontaktandmete ja põhjendusega võib saata kuni 10. novembrini aadressil koda@maavald.ee või Maavalla Koda, Pärnu mnt 28‒9, Tallinn 10141.

Käesoleva aasta Hiie sõber kuulutatakse välja 24. novembril Eesti Rahva Muuseumis toimuval Hiie väe aastasündmusel. Samas toimub hiite kuvavõistluse võitjate autasustamine. Hiie väe sündmus on osalejatele tasuta ning selle korraldamiseks kuulutab Maavalla Koda välja korjanduse. Iga summa on teretulnud Maavalla Koja arvelduskontole EE847700771003227588 LHV Pangas.

Varasemad Hiie sõbrad on olnud Paluküla hiiemäe kaitsja Eha Metsallik (2017), hiite uurija, kaitsja ning pärimuse tutvustaja Ahto Kaasik (2016), kolme hiiefilmi autor Rein Maran (2015),

Purtse Hiiemäe kaitsja Kaja Toikka (2014), Kanepkaula kivi hoidjad Helmi Kaljurand, Tambet Torpan ja Tarmo Kasikov (2013), ristipuude uurija ja hoidja Marju Kõivupuu (2012), Maardu Hiiemetsa lageraide peataja Jaanus Hiis (2011), Lehmja hiietammiku kaitsja Mari-Ann Remmel (2010), kümmekond aastat Paluküla Hiiemäge kaitsnud Lembi Välli, Arvi Sepp ja Toivo Sepp (2009) ja Muhumaa pühapaikade eestkostja Martin Kivisoo ja noor Hiie sõber Minni Saapar, kes kaardistas Saaremaa Pihtla valla pühapaigad (2008).

ANDRES HEINAPUU, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja kirjutaja

blog comments powered by Disqus