Maasikavarud hakkavad peagi lõppema

 

Maasikakasvatajate sõnul on tänavune marjasaak eelmiste aastatega võrreldes tunduvalt kehvem. Jõgeva turul oli kolmapäeval vaid kolm maasikamüüjat, kes kõik kui ühest suust laususid, et sellel aastal pole ilm maasikate kasvamist soosinud.

Sandri kasvatuse maasikaid müüv proua lausus, et talv ja kevad olid rasked ning suvel on niiskust vähe. “Maasikatele teeb liiga ka tugev vihm, kuna see peksab taimed puruks,“ lausus maasikamüüja Mirjam Sepp. “Saak on kehv, kauaks enam marju ei jätku,“ lisas maasikakasvataja Valdur Luuka.

Maasikakasvatuse pidamine ei ole kerge töö, kuna ollakse ilmast sõltuvad ning taimi peab ka välja vahetama, vanad taimed ei kanna enam nii palju vilju kui noored. Kuigi saak on väike, ei kurda maasikamüüja Mirjam selle üle, et kliente vähe oleks. “Maasikamüügil ei ole viga, ikka ostetakse,“ lausus neiu rõõmsalt.

Hinnaklass on kõikidel müüjatel sama – pisemate marjade kilo on 45 krooni ja suuremate marjade kilo 50 krooni. Maasikamüüjad leidsid, et marjade hinnad enam väga ei muutu. Hinnalangust ei olevat mõtet oodata, kuna hindu on juba niigi alla lastud.

Kolm maasikamüüjat olid ka selles ühel meelel, et maasikaid enam pikalt müüa ei õnnestu. “Sellel nädalal peaks veel jätkuma marju, edasise kohta ei oska hetkel öelda,“ lausus maasikakasvataja Valdur Luuka. “Nendel, kellel marjad veel sisse tegemata, tasub kiirustada,“ lisas maasikamüüja Mirjam Sepp.

Enamik maasikakasvatajaid on tänavu kurtnud kehva saagi üle, marjade hinnad on püsinud kõrged. Väga vähestel on tänavu õnnestunud maasikaid 25 krooniga kilo osta.

Maasikate hinnad Jõgeva turul kolmapäeval

*Varahommikul võis moosimarju saada 30 krooniga kilo

*Päeval oli hind 45 ja 50 krooni kilo

i

*Müüjad prognoosivad marjade peatset lõppemist, hinnad võivad kerkida

i

GERTU VÕSU

blog comments powered by Disqus