Maasikale!

Majanduslikult kitsastele oludele vaatamata võib iga päev näha rõõmsaid nägusid maasikakastide, – korvide ja –ämbritega. On tulnud aeg suu magusaks teha ja maasikaid süüa. Kel just oma maasikapeenart pole, peab seadma sammud turule, sest kauplustes maasikaid pole.

Ka töö juurde saab maasikaid tellida. Viie kilo kaupa või rohkemgi. Ja ostjaid jätkub, sest hinnad on soodsad.

Ühinenud maasikakasvatajad püüavad oma saaki võimalikult palju koos müüa, et nii soodsamat hinda saada. Eelmisel nädalavahetusel peeti Tallinnas Ülemiste Keskuse parklas järjekordset Maasikafestivali, kus kohalikud tootjad oma toodangut otse müüsid. Jätkus nii müüjaid kui ka ostjaid. Kel soov korralikke Eesti maasikaid osta, need festivalilt marjad ka leidsid.

Ärge arvake, et maasikaid seetõttu turul polegi. On ikka. Kes tahab kilo või paari osta, saab oma soovi järgi kaupa valida.

Nõudlus marjade järele on suur, maasikaid on igale poole ka ette tellitud. Sel aastal on marjade kilohind soodsam kui mullu. Kui eelmisel suvel tuli tipphooajal maasikakilo eest 50 krooni välja käia, siis praegu saab moosimarju ka 20 krooniga. Maasikakasvatajad prognoosivad, et kilohind eriti palju odavamaks enam ei lähe ja järgmisel nädalal hakkavad hinnad juba kerkima. Kui jätkub päikest ja suvesooja, jätkub veel ka maasikaid.

9. juuli 2009

blog comments powered by Disqus