Maasikaid jätkub veel umbes nädala jagu

Tänavune maasikahooaeg on maiustajaid tublisti kostitanud, kuid juunikuist tippsaaki jätkub veel umbes nädala lõpuni. Uuesti võib marjasaaki loota juuli teisest poolest.

Tori Talu peremees Aarne Neimann kinnitab, et juuni lõpuni jätkub maasikaid kindlasti, küll aga tuleb tähele panna, et kuu lõpp ongi kohe käes. Pärast aga tekib marjamüüki teatav paus, sest uute põldude viljad, mis said alles kevadel istutatud, on alles valmimas. Kuna maasikad on teiste põllusaagiste hulgas samuti väga ilmastikutundlikud, siis on muidugi keeruline prognoosida täpset kasvuaega. Neimanni sõnul võib aga marjakorjamiseks ning -ostmiseks uuesti valmis olla juuli teisest poolest.

Maasikamüük Jõgeval

Tori Talu maasikaid müüakse Jõgeva turul juba üle 15 aasta ning Neimanni sõnul on isegi parem müük Jõgeva Selveri ees, sest üldiselt ei käi turul nii palju rahvast enam. Hooaja lõpp on kaasa toonud ka loomupärase hinnalanguse: „Keskeltläbi maksab korralik söögimari 4 ja moosimari 3 €/kg.” Hinnaprognoos järgmiseks saagiks on sarnane, suuri muutusi ei tule.

Rahuldav hooaeg

Maasikahooajaga võib tänavu üldiselt rahule jääda. „Muidu oli kõik hea, ainult liiga kuiv oli ja nüüd ei oskagi öelda, kas viimased marjad valmivad lõplikult või mitte. Vihm jäi meie jaoks natuke hiljaks,”  on Neimann mures. Samas on patt sooja kevade üle nuriseda, sest tänavusel saagil hallitanud marju praktiliselt polnudki ning suurema osa moodustas siiski kvaliteetne maasikas. Samasuguses lootusrikkas vaimus oodatakse ka juulikuist saaki, sest valmivad marjad paistavad suured ja terved.

VERONIKA UIBO

blog comments powered by Disqus