Maarjahein pidas sünnipäeva

Seekordne sünnipäevapidu oli eriline, sest oli rahvamaja juhataja ja tantsurühma juhendaja Tiia Pärtelpoja eestvõttel korraldatud koolituspäevana, mis algas juba keskpäeval. Mentorkoolituseks oli kohale palutud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoog Paul Bobkov, kes pärast õnnitlusi-tervitusi ja esimest kohviringi kohe seltskonnatantsude õpetamisega alustas.

Rahvamaja pisike saal mahutas tantsuhuvilised ja nende juhendajad vaevu ära, sest lisaks ea- ja huvikaaslastele Tabivere rühmast Vokiratas koos juhendaja Liia Koortsiga olid platsis ka Maarja isetegevuslaste head sõbrad Laekvere rahvamajast oma tantsurühma esindusega. Peole oli kutsutud ka oma rahvamaja naisrahvatantsurühm kui noorem kolleeg ja õppepäev pakkus huvi neilegi.

Koolitustunnid oli tantsuspetsialist Bobkov üles ehitanud põhimõttel aeglasemalt kiiremale ja lihtsamalt keerulisemale. Pärast esimest joogipausi sai rahulikust sammust juba märksa kabedam kõnnak, tulemata ei jäänud ka jooksud, kükid ja muud trikid, mis seltskonnatantsust ju tõelise meelelahutuse teevadki. Samas ei unustanud õpetaja aeg-ajalt meelde tuletada, et igaüks peaks oma suutlikkuse piire tunnetama ja sünniaastat kui fakti meeles pidama. ?Tunnistan teile, et minu praktikas on ette tulnud juhus, kus tantsija lava peal suri. Niimoodi tantsu lõpus teise ilma minna on kahtlemata väga ilus, aga soovitan teil siiski ette vaadata,? manitses läbi musta huumori mees, kes tegelebki väljaspool kultuuriakadeemiat seltskonnatantsude õpetamisega ?neile, kes aastaid üle neljakümne?.

?See oli Tiia Pärtelpojal väga õige samm siduda tantsurühma sünnipäev mentorkoolitusega ja kaasata ka teisi rühmi. Ja oleks väga tore, kui näiteks Laekvere samasugust koolituspäeva läbi viies ka Maarja tantsijad osalema kutsuks. Nii on kasu mõlemapoolne,? ütles Jõgevamaa rahvakultuuri spetsialist Pille Tutt, kellel oli austav ülesanne anda Maarjaheinale ja rühma juhendajale Tiia Pärtelpojale üle Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi tänukiri rahvatantsu ja rahvakultuuri arendamise ja hoidmise eest. Loomulikult tunnustas tantsukollektiivi ka kodumaakond. Seda tõestas tänukiri maakonna rahvakultuuri spetsialistilt, ?Tootsi-Teele Tantsuaabits? rühmale ja ?Rahvakultuuri Aastaraamat? juhendajale. Õnnitlema oli tulnud Tabivere vallavanem Aare Aunap, kolleeg ja naaber ehk valla kultuurijuht ja Tabivere rahvamaja juhataja Tiina Tegelmann ja veel paljud, kes tantsust ja ilusast liikumisest lugu peavad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus