Maarja rahvamajas peeti traditsiooniline mälumäng

Maarja-Magdaleena Maarahva Selts korraldab koostöös rahvamajaga igal hilissügisel mõnusa kokkusaamise pealkirjaga “Sügisõhtu jutud”. Ja nii mitmel korral, kui on rahvamaja jututoas kokku saadud, on võisteldud ka mälumängus.

Kitsama rahalise seisu tõttu ei kutsunud rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg tänavu  üllatuskülalist, kes ka muidu selle õhtu traditsioonide hulka kuulunud on. Küll aga tegid lahedat tantsumuusikat rahvamaja omad pillimehed, kes sellest sügisest kannavad nime “Tsäks”, ja külateater kandis ette kolm lustakat lühinäidendit.

Viimastel aastatel on kombeks, et enne, kui mälumängu läbiviija Ülo Nõlvak oma kolmekümne küsimusega lagedale tuleb, korraldatakse kümnest küsimusest koosnev “soojendusturniir”. Selle tarvis oli pillimees ja diskor Allar Aardevälja Maarja-Magdaleena küla ja maarahvaseltsi ajalugu uurinud ja selgitas nüüd välja, kui hästi mälumängurid, kes enamasti ka seltsi liikmed, asjaga kursis on.

Kõige edukamalt esines tänavu  võistkond koosseisus Vahta Pilden, Aime Keevend, Anne Otsus ja Merle Talvoja, kes soojendusringi võitis ja põhimängus perekond Poolakuga (Jaan, Ülle, Piia ja Pille) esimest ja teist kohta jagas. Kolmandaks tuli võistkond koosseisus Kaie Põdra, Jane Pääsukene, Merilin Kaldvee ja Tarmo Kaldvee.

Küsimustest ja võistlejate teadmistepagasist-nutikusest niipalju, et mängu läbiviijale üllatuslikult arvasid üsna paljud ära, et lukusti, lukustuvad hambad, otspiiraja ja lahutikiil on tõmbluku osad, kuid vähesed teadsid, et “Ukuaru valsi” autor on Arvo Pärt.

Möödunud sügisega võrreldes ei saadud punkte kirja just palju, see-eest oli aga  tänavune võistlus väga tasavägine. Esimest ja teist kohta jaganud said mõlemad kirja 33 punkti, kolmanda koha pälvinud 32, järgmine võistkond 27 punkti 60 võimalikust.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus