Maarja põhikoolis renoveeriti köök ja söökla

Kooli vanema korpuse uuendamist alustati sellele uue katuse paigaldamisest. “Ühtlasi tuli mõelda, milleks seda hoonet edaspidi kasutama hakata. Otsustasime avada seal õpilaskodu, kus on praegu 14 last. Et õpilaskodu laste toitlustamiseks ei piisanud Elistvere Suurköögi teenustest, tuli renoveerida ruumid ka söökla ja köögi jaoks,” rääkis Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember, kelle sõnul eraldati Maarja kooli vanema osa renoveerimiseks möödunud aastal 2,8 miljonit krooni.

“Söökla ehitamisel tuli vana krohvi alt nähtavale punastest tellistest sein,  mis otsustatigi katmata jätta. Tellised on arvatavasti valmistatud kunagi Uhmardu külas asunud vabrikus,” ütles Tabivere abivallavanem Kalev Kurs.

Maarja kooli söökla peakoka Piia Kadaja sõnul saab  seal süüa kaheksakümmend õpilast,  ka õpilaskodus elavad lapsed ja õpetajad. “Eriti maitsevad lastele seljanka, frikadellisupp, gulja?? ja hakklihakaste, magustoitudest mannavaht. Menüüde koostamisel kasutame ka maavanem Aivar Koka eestvedamisel välja antud  raamatust “Tervislikud toidud lastele”,” kinnitas ta.

“Olen veendunud, et lastele meeldib uus söökla väga ja nad tunnevad end siin sama hästi kui näiteks mõnes Tartu linna kohvikus. Koolilõuna eest tasub vald. Kui aga lapsevanem on nõus maksma, saab tema laps õhtupoolikul koos õpilaskodu lastega ka oodet süüa. See on väga hea võimalus pikapäevarühma lastele,” rääkis Maarja Põhikooli huvijuht ja õpilaskodu  Merle Haossar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus