Maarja-Magdaleenasse laadale!

 

Laupäeval, 4. oktoobril tegeldakse Maarja-Magdaleenas Kurepesa talu ehk endise meierei õuel taas müümise ja ostmisega, kaubaks eelkõige aiasaadused, istikud ja mesi, aga ka liha ja vorst, riidekraam ja pudi-padi.

Sügislaadal, mida korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts, on teretulnud ka kirbuturul kauplejad, siin saab osta õnneloosipileteid ja veeta mõnusalt aega välikohvikus.

Laat on maarahvaseltsi juhatuse esimehe Tiia Pärtelpoja sõnul juba traditsiooniks saanud, kohalik rahvas on sellega harjunud ja hakkab juba aegsasti pärima, millal see toimub.

Traditsioone ei taha hüljata ka Kurepesa talu perenaine Ilme Roosmäe, kel kombeks igal laadal mõne uuenduse või üllatusega välja tulla.  Et tema peenramaal seekord kõrvitsasaak rekordiliseks osutus, on tal plaanis tänavu just need sügisannid tähelepanu keskpunkti tõsta. Kuidas just, see jääb laupäevani loomulikult saladuseks.

 Ilme on oma südameasjaks võtnud ka kohaliku tähtsusega nunnunäituse korraldamise. Eriti meeldib talle, kui lapsed sellest aktiivselt osa võtavad. Näitusele on tema kinnitusel alati teretulnud ka laste käsitööd-meisterdused.

Kauplemisega alustatakse hommikul kell 10.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus